Badass tyyli?

Mietteliäs79

Okei siis mikä on badass tyyli teiänmielestä? Jostain syystä koulussa (ainaki tääl mis mä käyn) kokoajan on puhetta "kuinka erottaa badass" ja sit ihmiset on sillei " joo tol on kyl badass tyyli" ja mä katon sillei "wtf?". Niiku miten jengi luokittelee badass tyylin? Mikä teiänmielestä tekee ihmisestä badassin ulkoopäin. Niiku minkälainen tyyli pitää olla tytöllä et se näyttää badassilta tai pojalla?

9

622

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Badass tyyli on tismalleen samanlainen kuin "Huonosti koulussa menestyvä" tyyli.

      • Esup puhuu taas asiaa. 😮 What' wrong with you. 😂

        Mutta joo lisäksi ns. badass-tyyli näyttää myös aika naurettavalta. Joo muut badassghettogangstawannabeet ehkä diggaa, muut lähinnä hihittelee mielessään.


    • A1DS

      Badassit ovat niitä parhaita ihmisiä, sillä he usein menettävät neitsyyden ensimmäisinä.

      Badasseilla, eli pahapepuilla, on yleensä mustat hiukset, mustat hupparit, mustat rintaliivit, mustat housut, mustat kengät ja musta hattu. He usein rikkovat koulun sääntöjä eivätkä välitä kenestäkään. He saattavat tehdä pahoja asioita ihmisille huomioimatta muita (älä sekoita sosiopaattiin).

      Olen myös itse badass ja elämä on mennyt erittäin hyvin.

      • Ja mustat amisviikset


    • goodass

      Badasss=paha perse

      • hööööööööööö

        Näin AIDS juuri sanoi.


      • A1DS

        A1DS*


    • Älkääleimatkomeitä

      Onks se niinku muka joku juttu. Vitun retu.. ite kuljen mustis päivittäin enkä koulun säännöist välitä sillonkaan kun paikalle ilmaannun. Matikanope käytti musta nimeä tähden lento "sua harvoin näkee ja jos näkee sillonki menet ohi kuin ohjus"
      Et jos haluutte "badassin" ni hakekaast joku nelos luokkainen natsa ja meikatkaa valkoihoseks.

      Badasseja ei ole. SE ON ELÄMÄN TYYLI OLLA VÄLITTÄMÄTTÄ VITTUAKAAN
      !

      • Toivon tämän olevan trolli. Alan menettää toivoa nuoriin. Joskus aikuisena sitten häpeät tätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe