Badass tyyli?

Mietteliäs79

Okei siis mikä on badass tyyli teiänmielestä? Jostain syystä koulussa (ainaki tääl mis mä käyn) kokoajan on puhetta "kuinka erottaa badass" ja sit ihmiset on sillei " joo tol on kyl badass tyyli" ja mä katon sillei "wtf?". Niiku miten jengi luokittelee badass tyylin? Mikä teiänmielestä tekee ihmisestä badassin ulkoopäin. Niiku minkälainen tyyli pitää olla tytöllä et se näyttää badassilta tai pojalla?

9

621

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Badass tyyli on tismalleen samanlainen kuin "Huonosti koulussa menestyvä" tyyli.

      • Esup puhuu taas asiaa. 😮 What' wrong with you. 😂

        Mutta joo lisäksi ns. badass-tyyli näyttää myös aika naurettavalta. Joo muut badassghettogangstawannabeet ehkä diggaa, muut lähinnä hihittelee mielessään.


    • A1DS

      Badassit ovat niitä parhaita ihmisiä, sillä he usein menettävät neitsyyden ensimmäisinä.

      Badasseilla, eli pahapepuilla, on yleensä mustat hiukset, mustat hupparit, mustat rintaliivit, mustat housut, mustat kengät ja musta hattu. He usein rikkovat koulun sääntöjä eivätkä välitä kenestäkään. He saattavat tehdä pahoja asioita ihmisille huomioimatta muita (älä sekoita sosiopaattiin).

      Olen myös itse badass ja elämä on mennyt erittäin hyvin.

      • Ja mustat amisviikset


    • goodass

      Badasss=paha perse

      • hööööööööööö

        Näin AIDS juuri sanoi.


      • A1DS

        A1DS*


    • Älkääleimatkomeitä

      Onks se niinku muka joku juttu. Vitun retu.. ite kuljen mustis päivittäin enkä koulun säännöist välitä sillonkaan kun paikalle ilmaannun. Matikanope käytti musta nimeä tähden lento "sua harvoin näkee ja jos näkee sillonki menet ohi kuin ohjus"
      Et jos haluutte "badassin" ni hakekaast joku nelos luokkainen natsa ja meikatkaa valkoihoseks.

      Badasseja ei ole. SE ON ELÄMÄN TYYLI OLLA VÄLITTÄMÄTTÄ VITTUAKAAN
      !

      • Toivon tämän olevan trolli. Alan menettää toivoa nuoriin. Joskus aikuisena sitten häpeät tätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      270
      7279
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      272
      3807
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      44
      3708
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      281
      2612
    5. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      30
      2045
    6. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      153
      1948
    7. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1917
    8. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      131
      1882
    9. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      15
      1735
    10. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1375
    Aihe