Ei jaksa tuota biliaa, autolla alkaa olla jo 3v ikää. Öljythän ne vaan vaihtaa. Mistä saisi pk-seudulta halpaa serviisiä. Palvelunkaan ei tarvi olla hyvää, kunhan osaavat asiansa.
Edullinen ja hyvä Volvohuolto?
16
325
Vastaukset
- Maksajosenemmänhaluat
Eihän missään muuallakaan tehdä kuin se mitä asiakas on tilannut.Meinaatko että olisi pitänyt vaihtaa moottori samalla ja samaan hintaan?
- Hohhoijaaaa
Niin pointti tässä lienee just että maksaako siitä öljynvaihdosta ja leimasta 500€ vai 200€. Ei tässä tainnut kukaan mitään extraa ilmaiseksi vaatia.
- cuppe
joo, samaa olen minäkin miettinyt.
- huollosta
Ei ole tietoa pk-seudun huoltopaikoista, mutta huoltoon liittyvää sen verran, että merkkihuolto ei takaa yhtään parempaa palvelua kuin jokin muu toimiva autohuoltokaan. Monimerkkihuoltoliike jolla on Volvon edustus saattaa olla paras paikka huollattaa autonsa.
Volvon omassa huollossa kun viimeksi kävin, niin huoltomies suositteli "heikko virta"-
varoitusvalon palamisen aiheuttaman häiriön korjaamiseksi uutta korjaamokäyntiä ja
jonkin osan vaihtoa (~ 300-350 €) . Ongelma korjaantui kuitenkin akun vaihdolla, jota itse ehdotin. - VastausLöytyyVasemmalta
Itse olen huollattanut debilissä jo useamman vuoden.
http://www.debil.fi/ - Jagrullar
Hei
Neljä vuotta Bilian asiakkaana Kaivokselassa; huoltosopimus ja omamekaanikkopalvelu.
Olen ajanut autoa ja huollattanut eri merkkejä yli 40 vuotta ja tätä parempaa osaamista ja palvelua en ole aiemmin kohdannut.
Joten en osaa neuvoa tai ehdottaa mitään parempaa. Joko sinulla on ollut huono tuuri Bilian kanssa tai sitten vaatimuksesi ja toiveesi eivät kohtaa todellisuutta .... Hyvä ja mukava asiakas saa helpommin parempaa palevelua ja laatua kuin hankala asiakas. Kokeile vaikka sitä ;)- Aloittajaa
Ei laadussa mitään valittamista, päinvastoin. En halua maksaa vain noin hyvästä laadusta. Riittää joku halvempikin amis vaihtamaan öljyt.
- Sipparionkusessa
No vie sitten se raato sinne halpaan mestaan.Vittuako täällä möliset kun täällä ei ole perseaukisia autoilijoita yhtään kappaletta!
- Buahhaah
Sipparionkusessa kirjoitti:
No vie sitten se raato sinne halpaan mestaan.Vittuako täällä möliset kun täällä ei ole perseaukisia autoilijoita yhtään kappaletta!
Omamekaanikko itse siellä kirjottelee?
- VolvoV702014
Kiinnostais kans löytää
- Paskafirmat
Kusetukselle pitää saada loppu http://yle.fi/uutiset/3-9414354
- tyytyväisyys
Kysäise Auto-Ahoselta, Martinlaakso.
- S80D5
Alfa Motors vantaan vaaralassa. Siellä huollatan S80 D5 volvoni. Olen ollut tuutyväinen, hintakin kohtuullinen.
- VaihtoehtoOn
Kolme vuotta vanha Volvo. Eikö olisi helpompaa vaihtaa uuteen?
- Aloittajaa
Tarkotus olisi mutta en viitsi olla uusien mallien testikuljettaja. Loppuvuodesta 2018 malli tilaukseen.
- uutta.softaa
Käyttäisin noinkin uudessa autossa merkkihuoltoa, koska silloin saa uudet softapäivitykset. Päivitystä vaativaa tietotekniikkaa on autoissa aika paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2095828Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1075707Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1994715Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa524083Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät674001Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313616En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.371605Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301450- 291169
Tuntui hyvälle kun huomioit minut
Huomasit. Nyt olen tyytyväinen monta päivää. Pitkästä aikaa. Saimme olla hetken. Naiselle121011