Lauloin kuorossa myös tätä

En tosin syttynyt alakuloisesta sävelmästä, enkä täysin ymmärtänyt sanojen merkitystä. Nykyään ymmärrän paremmin.

https://m.youtube.com/watch?v=L1dKHycN9Ok
1067
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miksi veisasit noin surullisia, suorastaan itseruoskintabiisejä?

Mistä tulee tarkoitus elämään? Jostain saa lohtua, mutta
eikös jokainen ole oman onnensa seppä?

Kokeile: lue joka päivä, edes yksi positiivinen rivi. Laula yksi toivoa luova laulu,
hymyile minuutin ajan joka aamu.

Äänestä
  • Älä vaan sano noin kenellekään, joka oikeasti on pulassa.

    Äänestä

Jahas

Äänestä

Oi miten kiva juttu :)

Äänestä

Hengelliset laulut ovat hyviä niissä on sanomaa. : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuoropoika kirjoitti:

En tosin syttynyt alakuloisesta sävelmästä, enkä täysin ymmärtänyt sanojen merkitystä. Nykyään ymmärrän paremmin.

https://m.youtube.com/watch?v=L1dKHycN9Ok

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu