Voi noita pösilöitä

Oikeudet

Luimme Itä-Hämeestä tästä pösilöitten ja älykääpiöiden mielenilmaisusta Heinolassa.Ei voi kuin nauraa näille saatanan pösilöille.Paperittomille myös terveydenhoito ja huolenpito aivan samassa mitassa kuin näille omillekin uusavuttomille alkoholisti pummeille.

8

224

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuvakitVittuun

      "Paperittomille myös terveydenhoito ja huolenpito aivan samassa mitassa kuin näille omillekin uusavuttomille alkoholisti pummeille."

      Miksi?

    • Suvakitar

      ihan vaan siksi että heidän ongelmansa on joku muu taho aiheuttanut näiden omien ongelmat ovat itse aiheutettuja ei alkoholisteja ja huumehörhöjä tule hoitaa vaan niille.........kalloon.

      • SuvakitVittuun

        Väitätkö, että kaikki huono-osaiset ovat Suomessa alkoholisteja ja huumehörhöjä?

        Paperittomat ovat laittomia maassaolijoita ulkomaalaislain mukaan, eikä heillä näin ollen ole oikeutta oleskella maassamme. Myöskään turvapaikanhaku ei ole peruste, koska näiden olisi pitänyt hakea sitä Dublin-asetusten mukaan ensimmäisestä turvallisesta maasta, eli ekasta EU-maasta. Schengen-sopimus ei myöskään anna kyseisen alueen ulkopuolisille lupaa seikkailla Euroopassa vapaasti. Eikä Geneven-sopimus velvoita Suomea ottamaan turviksia turvallisista maista, joiksi Ruotsikin lasketaan.

        Sitäpaitsi näillä ei edes ole minkään muun tahon aiheuttamia ongelmia. Nämä ovat suurin osa paremman elintason perässä, ja jos sellaisille annetaan täällä kaikki tarjottimella, niin mikäs peruste on sitten olla tekemätä niin myös suomalaisten vähäosaisten kohdalla?

        http://shoebat.com/2016/02/19/muslim-refugees-in-finland-so-happy-to-return-to-iraq-they-kiss-the-ground-when-they-get-off-the-plane/


    • sormenjälettalteenekaks

      eikös paperiton matu ole lainsuojaton eli poliisin pitää se ottaa tavatessa säilöön ja viedä pokkiin eli poistokeskukseeen josta ne sitten kolataan lentokoneeseen ja viedään kotimaahan ja mielellään sellaselle pikkukentälle jonnekkin kauas muusta asutuksesta niin niillä menee taas kuukausia ennekuin ovat kreikassa

    • vtunhäme

      Aloittaja on näitä aivan pihalla olijoita, Ei voi kuin ihmetellä miten moiset yleensäkkään tulevat toimeen ns. tavallisessa elämässä. Lukiko oikein itähämeestä? "Luimme Itähämestä"? voi helvetti mitä paskapätä sitä onkaan olemassa.

    • Auttajatar

      Luki mitä luki.Hyvin toimeen tullaan autetaan maahanmuuttajia mutta ei näitä jotka ihan itse ovat elämänsä pilanneet.Tarkoitan alkoholia,huumeita ja tupakkaa.Näitä työtävieroksuvia tukia nostavia henkilöitä suomalaisia loiseläjiä.
      Maahanmuuttajille kotimme ovet ovat aina avoinna ja ennenkaikkea heille jotka ovat saaneet kielteisen päätöksen ja karkoitus uhkaa.

      • SuvakitVittuun

        Onkohan tämä nyt trolli? Suvakeilta kyllä tulee juuri noin järjetöntä tekstiä, mutta silti sitä ei voi kuvitella, että joku olisi noin typerä.

        Eli suomalaiset "työtävieroksuvat loiseläjät" ovat se ongelma? Ei suinkaan paperittomat ja siten laittomat maahantunkeutujat, jotka eivät tasantarkkaan mitään töitä tule tekemään, koska hehän ovat laittomia, eivätkä voi poispotkimisuhan vuoksi esiintyä julkisesti? Vaikka eihän niiden tarvitse edes välittää moisesta, koska eihän niitä täältä minnekään saada, jolleivät halua lähteä, ja tuet pyörivät siitäkin huolimatta. Nämä työtävieroksuvat loiseläjät eivät siis haittaa ollenkaan? Luuletko, että niitä kielteisiä päätöksiä ihan huvikseen annetaan, varsinkaan tällaisessa mokutusvaltiossa?

        Miten vitun dorka ihminen voi olla!? Oikeisto haluaa näitä halpatyövoimaksi, jotta voivat ajaa palkkatason alas ja pitää itsensä rahoissaan. Nämä eivät kumminkaan mitään töitä tule tekemään, eivätkä varsinkaan alennu halpatyöntekijöiksi. Vasemmisto kalastelee ääniä, koska nämä tulevat tasantarkkaan äänestämään hyysääjiä, eli vasureita. Itse nämä tunkeutujat tulevat hyväksikäyttämään yhteiskuntaamme helpomman elämän vuoksi. Mutta mikä helvetin motiivi teillä saatanan hyväuskoisilla pässeillä on huutaa näitä tänne pistämään hallitusta leikkaamaan teiltäkin, jotta näille saataisin ykkösluokan palvelu? Olisiko järkevämpää, jos vitun dorkat alkaisitte kalppia sinne aavikolle hyysäämään unelmianne?


      • gsgsgsgs

        Tuostapa viimeisestä lauseesta sainkin idean ("...sinne aavikolle hyysäämään unelmianne..."). Se suvakki joka on valmis myöntämään turvapaikan paperittomalle, ja yleensä myös rikolliselle turvapaikanhakijalle, voitaisiin lähettää sinne aavikolle. Suomessa on niin paljon suvakkeja, jotka ovat valmiita uhraamaan oman elämänsä turvapaikanhakijoiden eteen, joten paras tapa kansanataloudellisessakin mielessä olisi tehdä "vaihtokauppa". Jotenkin minusta vaan tuntuu, että tuossa vaihtokaupassa punnittaisiin oikeasti solidaarisuuden taso. Jokunen suvakki saattaisi lähteä aavikolle, jotta partalapsi saisi kodin Suomesta....?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2194
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      82
      1362
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      948
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      727
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      656
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      652
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      597
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      592
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      578
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      549
    12. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      546
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      498
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      490
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      130
      490
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      484
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      52
      464
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      447
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      444
    Aihe