Voiko järjestelmän palautuksen tehdä usein? Voiko siitä olla haittaa?
järjestelmän palautus
ansku
8620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mitään haittaa ole.
kuluttamasta turhaan levytilaa.
palautuspisteet jos vain otan system restoren hetkeksi pois päältä, vai pitääkö ne vielä erikseen
tuhota jostain?
Oletuksena Windows käyttää 12 prosenttia kiintolevytilasta palautuspisteille, mutta määrän saa pienennettyä aina kahteen prosenttiin.
Mitä vähemmän tilaa on varattu, sitä vähemmän palautuspisteitä on käytettävissä.
Eli kun tuo varattu levytila loppuu ja syntyy uusia pisteitä niin vanhimmat pisteet häviävät alkupäästä.
Muuta kun tietysti tarpeeseen.
Seuraapas levytilaa.Se pienenee joka palautuksella!
Jos sinulla ei ole koneessa ongelmia ym.niin älä tee.Esimerkiksi asennat koneelle uuden ohjelman tai teet jonkun tärkeän dokumentin koneellesi,ja palautat ilman syytä koneesi vaikka 1:den päivän taaksepäin niin sitä ohjelmaa tai tiedostoa ei löydykään enään.Tietysti,kun kumoaa sen palautuksen,niin kone palautuu nykytilaan.
Et kertonut kysymyksessäsi,onko sinulla ongelmia koneesi kanssa.
kyllä oli. Asensin muutaman uuden ohjelman ja kone tilttasi täysin. En päässyt mihinkään. Tuli vain kehoitus mennä vikasietotilaan tai jotain.
Mene sitten sinne vikasietotilaan ja poista ne ohjelmat.