KESTAAÄKÖ KANSAN MALTTI, jos EU jääräpäisesti vaatii Suomelta susien täydellistä rauhoittamista. Arvelen, että siinä tapauksessa kansa ottaisi aseet omiin käsiinsä ja joka tapauksessa kaataisi liiat pedot, sanoi Bryssel mitä tahansa. Olisin silloin mahdollisesti jopa tukemassa moista "laitonta" suojelun uhmaamista.
KESTÄÄKÖ KANSAN HERMOT SUSIA
Sako
7931
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos susia tulee liikaa Suomeen niin täytyy kokeilla Shokkiterapiaa.
Rekkakuorma villejä susia Brysselin keskustaan ja aina parempi jos EU:n hallintopalatsin käytäville.
Jos tilanne kotimaassa käy liian ahdistavaksi niin Browningit jakoon kaikille ulkona kulkijoille.
Kun susi tulee vastaan niin ottaa Browningin ja näyttää sitä sudelle. Silloin susi älykkäänä eläimenä tajuaa tilanteen ja saa mahanaluksen jalkoja täyteen.
Tyhmät sudet saa sitten laillisesti ampua.
Näin saadaan Suomessa säilymään hyvä, runsaslukuinen susikanta, joka tietää asemansa ja käyttäytyy sen mukaan.
Lapsille koulumatkalle myös mukaan Browning, voi tulla kotimuikkari tai ahdasmielisen opettajan kyseessä ollessa jopa jälki-istuntoa.
sanan "jos".Sitä sanaa ei oikeastaan tarvita.EU kyllä jo vaatii suden metsästyksen lopettamista Suomessa.Erään Ruotsalaisen lehden mukaan on Suomella jo oikeudenkäynti edessä.
Mainitsemasi toiminta siis vaikuttaisi olevan edessä milloin tahansa.
Ainakaan Ruotsissa ei tämä toiminta ole mitenkään epätavallista.
kyllä rauhotus tulossa.valmistautukaa siihen.remingtonit valmiiksi...
Juuri näin, antaa kiväärien puhua. Ampukaa kaikki s******n sudet ja lyökää turvetta päälle.
Kaiken lisäksi vitut koko rysselistä... ne on siellä niin vammasta porukkaa.
jep. jatkakaamme kuten ennenkin... rauhoituksia!!!
susille ryhmä hauta kato tappaa 10 sutta ja laittaa hautaan 5 vuojen päästä voi sanoo siitä ko juttu on vanhentunu tää on faktaa