Rawi Warin Koh Lanta

Wimwim

Onko joku ollut jo tänä talvena kyseisessä hotellissa? Kokemuksia olisi kiva kuulla.

4

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikökukaan

      Niin, taitaa olla hotelli tyhjillään.... =). Lukisin kokemuksia ko. alueesta mielelläni minäkin. Minkälainen ranta? Onko rantakuppiloita lähellä? Rahanvaihtoa? yms. perusinfoa. Lantalla tullut käytyä useampaankin otteeseen, mutta lähinnä osana reppureissuja. Nyt ihan pakettimatkalle! =D ja omatoimiaktiivisuus romahti heti!

    • Siksihiljaista

      Eikö se mennyt vastikään konkkaan?

    • Lomaohijo

      Ei ollut hotelli tyhjillään vaan täydessä toiminnassa, tulimme sieltä 2 päivää sitten. Hotelli tosi hyvä, viihtyisä viidakkomainen iso piha-alue, allasalue myös iso, ionisoitu vesi ei siis käytetty klooria. Aamupala ja henkilökunta tosi mahtavia. Rauhallinen hotelli ja sijainti, kaikki toimi. Korkeuseroja paljon ja aika jyrkkä kapuaminen kukkulan laella oleviin huoneisiin mutta alueella pääsi kulkemaan golfautolla. Voin suositella.
      Matkaa paikalliseen "pikku" kylään n. 1 km sitä ennenkin muutama ruokapaikka, mitään gurmeepaikkoja eivät olleet mutta vatsansa sai täyteen. Pari rahanvaihtopaikkaa myös tuolla kylässä ja 7 eleven kauppa.

      • eikökukaan

        Kiitos asiallisesta infosta! Mukava myös kuulla, että viihdyitte - vielä muutama viikko odoteltava reissua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      801
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      720
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      690
    Aihe