laittakaa kovimmat normaalihintaiset pitkät listaan laista ei nyt välitetä ei ref arvoista kun ei niitä kukaan ratsaa do dii
paras lisäpitkä
äänestä1ja 2 sija
31047
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tiedä sitten mikä on paras, mutta omasta mielestä nämä hyviä: Bosch 225, Hellan 3000 / Luminator 37,5 referenssillä (HUOM! vanhat mallit rihlatulla lasilla, 2004 uudet kirkaslasiset mallit, molemmat kelvollisia.)
Sitten myös Cibien helvetin iso pönttö, olikohan Turini nimeltään ja siitä ref. 50 versio(!). Noita ei paljon näe, pienellä 10 referenssiluvulla ja hajottavalla lasilla olevaa versiota sen sijaan on jonkin verran raskaassa kalustossa.
Hellan 1000 FF on myös ihan ok lyhty, esim. 37.5 versiossa ei juurikaan häviä isommalle rallye 3000 / Luminatorille.
Britaxeja jotkut myös kehuneet, no on se ainakin iso nii tuskin se ihan paska on. Koko on valttia kunnon lyhtyä hankittaessa.
http://www.hella.com/produktion/HellaCOM/WebSite/Channels/Drivers/Auxiliary_Lamps/Rallye_Line/Rallye1000/Rallye1000.jsp
Löysin Hellan tuotesivun, mutta ei tuostakaan selviä esim. millä ref 17,5 ja 37,5, polttimon vaihdollako pelkästään?
Onko noista tarkempia speksejä, tai testejä jossain verkkosivulla?
bosch oli metallikuorella hella ei