Pitäisiköhän lopettaa

Olisikohan aika luovuttaa aseet poliisille ja lopettaa metsästys,ennenkuin sattuu vielä pahenpaa kuin koiran unohtaminen vetokoukkuun ja lähteä ajamaan.
14665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Niinpä...Kukahan seniili pappa on siellä Kokemäellä taas torveillut? Onko tietoa tästä uljaasta metsästäjästä, joka jätti pienen koiran auton peräkoukkuun ja lähti ajamaan 2km koiran pää ja kuono veressä. Perkele, kun pistää vihaksi!!!

Äänestä

Tuollaisen jälkeen ilman muuta aseet valtiolle ja ehkä parempi ottaa ajokortti myös pois !

Äänestä

Ihmettelen jossei poliisi näe tässäkään tapauksessa mitään väärää,ladattu ase olisi voinut jäädä tienposkeen odottamaan löytäjää, hei haloo joku roti pitää olla.

Äänestä

äijä vetokoukkuun kans mut mut ajaa takaperin vaikkei muutako pari kilometrii

Äänestä

Metsästäjät rupee muutenkin olemaan viinalla päänsä tuhonneita seniilejä vanhoja äijiä. Sinne ne vie ruokaa mettään härsyks ja istuskelee konjamiini pullon kans lämmitetyssä kopissaan. Niin miehistä että. Samanlaisia pellejä kaikki tyynni kuin on golffin pelaajatkin.

Äänestä

Nyt rauhoitutaan. Se oli vaan koira. Itse metsästystä harrastanut jo 30v ja hyvin on mennyt. Täytyisi varmaan ostaa uusi kolmas pakastin kun lihaa kertyy niin paljon ettei ehdi syömään. Mehän tehdään kaikille palvelus kun pidetään hirvieläimet minimissä, kantaa pidetään sen verran että itse pysyy lihoissa.

Äänestä

Kaikkienpuolesta, olet valehtelija, omaan pakastimeesi lihoja keräät ja lihan kiilto silmissä metsästät. Äsken kun kävin ulkona pihalla joku ampui ihan lähellä ja pimeässä. Sellaista metsätys on nykyään.

Äänestä

Hei Kaikkienpuolesta.Vastaatko tosiaan että "Se oli vaan koira" Toivottavasti joku ampuu sinua otsaan (vahingossa) niin saadaan todeta että se oli vaan IDIOOTTI !!

Äänestä

Metsästyksen ja ammunnan harrastajilta ovat aivot rapakunnossa. Kokemäellä näitä militantteja heppuja on satoja.
Vaarallista porukkaa.

Äänestä

Vahinkoja sattuu, ei metsästäjä sitä tahallaan tehnyt! Vituttaa ja harmittaa varmaan ikänsä sitä jolle näin kävi. Näitä vaan tapahtuu vaikka ei saisi.
Ei kannata toisten lisätä koiranomistajan tuskaa.
Miten koira-paralle kävi, toipuuko vammoista?

Surullista!

Äänestä

eurassa joku idiootti ulkoiluttaa koiraa vapaana ja tuikkii autoja taskulampulla.senjälkeen itkee kun koiran päälle on ajettu.kaikille ei koira sovi.

Äänestä

Koira pidetään kytkettynä ja kakat korjataan pois.
Mutta jos joku pöljä IHMINEN ei näin tee niin se ei ole KOIRAN vika.
Ihmisen laiminlyöntiä ei pidä kohdistaa koiraan.
Eikö tämä ole pöljäänkin päähän mahtuva tosiasia!

Äänestä

Se koiran vetokoukkuun kiinnittänyt ja perässään vetänyt oli vanha äijä jo,ei tarvis enää metsällä käydä.
Kaikki kokemäellä tietää kyseisen henkilön..

Äänestä
  • Pistä nimikirjaimet että tiedetään varroo!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suuri.metsästäjä kirjoitti:

Olisikohan aika luovuttaa aseet poliisille ja lopettaa metsästys,ennenkuin sattuu vielä pahenpaa kuin koiran unohtaminen vetokoukkuun ja lähteä ajamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu