kidutus Suomen yleisin rikos

Mitä eu:n artikla oikeus onneen oikein tarkoittaa? Miksi sietämään pakoittamisesta saa vain 2 vuotta vankeutta. Henkinen kidutus Suomen yleisin rikos mm. äänillä ja oloilla.
7209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Otsikko taitaa vähän raflata Suomen yleisimpänä rikoksena, mutta kyllä kyseistä toimintaa harrastetaan viranomaistemme tukemana, jotka tuovat siihen ikävä kyllä häiriintyneellä mielellään uskottavuutta.
Tästä tietoisuusuus on kovin vähäistä, ihmisten välttämättä edes ymmärtämättä ympärillään tapahtuvasta toiminnasta, pannen sen vain normaalia poikkeaviin elintoimintoihinsa kehossa ja ympäristössään. Amnesty on tällähetkellä ainoa teknologisesta ja elektronisesta kidutuksesta valistava, joka on saanut mm.kansallisen maamme väliraportin vuonna 2015, jossa kyseisen toiminnan ilmoitetaan olevan ikään kuin täysin hallitsematonta.
Tämä Anonyymina tapahtuva toiminta toteutetaan mitä ilmeisimmin tietolähdetoimintaan tarkoitetuilla varoilla, sillä toimijat ovat lähinnä lapsen tasolle jääneitä nuoria jotka pönkittävät egoaan tällä toiminnalla, jonkinlaisen koulutuksen saaneena ja vain näinkin viranomaistemme tukemana.
Oikeusministeriötä, Sisäministeriötä, Poliitikoita ym. ym. ja tietysti tarkoituksen hakuisesti ja suurella mielenkiinnolla aikoinaan Poliisi. Kohta on ilmeisesti jo lupa tappaa näiden häiriköiden taas jo puskiessa ns. "iholle esiintymään".

Äänestä

Poliisi kiduttaa, muttei korppi korpin silmää noki. Niistä ei puhuta.

Äänestä

"Henkinen kidutus Suomen yleisin rikos mm. äänillä ja oloilla."
ja myös pahin rikos koska sitä tehdään syyttömille ihmisille ja oikeat rikolliset eivät joudu vastuuseen tekosistaan

Äänestä

Olisi tärkeää tietää montako ihmistä suomessa "oikeasti häiritään elektronisesti" ja häirittyjen olisi tärkeää yhdistyä esim. perustaa yhdistys tai kerätä nimiä adressiin joka sitten toimitettaisiin eduskuntaan. Sietämätöntä että elämä tuhotaan täysin, terveys, perhesuhteet, raha-asiat, pilataan elämässä eteenpäin yrittäminen ei suoda minkäänlaista onnistumista millään elämän osa-alueella.

Äänestä
  • Yritetty on. Kun liityin peacepinkiin , ajattelin, että voisi jotakin tehdä porukkana. Ehdotin yhdistyksen perustamista. -Siihen tarvittavat tiedot hankittiin, mutta siihen jäi. Kirjoittelin asiasta eri palstoille, ei mitään vastakaikua. -Ehdottelin vielä muutakin. -Minut stalkattiin ulos ryhmästä.
    - Jonkun ulkolaisen yhdistyksen Suomen alasastoksi voisi yrittää.-

    Äänestä

  • Voisiko sitten olettaa ettei peacepinkissä ole ns. oikeasti häirittyjä ja kiusattuja jos kerran kukaan ei lähtenyt mukaan yhdistystä perustamaan. Lähtisin sitten arvaamaan että joka suomen paikkakunnalta löytyy ainakin yksi oikeasti häiritty ja varmaan moni on jo päivänsä päättänyt kun eivät kestäneet kidutusta.

    Äänestä

  • En tiedä, mitä peacepinkissä on: jos on trolleja tai stalkkereita, eivät tietenkään ryhdy hommaan, jos oikeasti e-häirittyjä, eivät jaksa. -Välillä häirintä on niin pahaa ,että toimintakyky menee. Sitten välillä on joku päivä, että jaksaa.Silloin pitää hoitaa omia asioita.
    Kirjoittelin asiasta apua pyytäen:voisiko joku henkilö tai taho ottaa vastuulleen käytännön rumban hoitamisen. -Ei ollut kenelläkään kutsumusta tällaiseen. -Ei kukaan uskalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kysymystä kirjoitti:

Mitä eu:n artikla oikeus onneen oikein tarkoittaa? Miksi sietämään pakoittamisesta saa vain 2 vuotta vankeutta. Henkinen kidutus Suomen yleisin rikos mm. äänillä ja oloilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu