Pääsisinpä joka päivä Silja Euroopalle
https://fi.wikipedia.org/wiki/M/S_Silja_Europa
Silja Europa, upea laiva kertakaikkiaan
9
395
Vastaukset
- NäinköOn
Fantasioit siis tukkeutuvista viemäreistä ja p*skan hajusta?
- On-piloilla
Silja Europa,oli upea laiva , ja Talinki pilas upean laivan
nyt laiva on täysin per´´´estä - Aina_Mielessäin
Anteeksi NÄINKÖ ON.
Siirryn haaveilemaan Anttilan punaisista laivoista, onhan sielä kunnon nakkibaari ja kaljaakin saa tuopeista.
Anteeksi vielä kerran ja pahoittelen että olen ylipäätään olemassa.
- ei_enää
Nyhjyinen Europa yks suuri juottamo ja maissa vaan muutama tunti - maksoiko vaivan.
Kansa ei osaa käyttää sataman HSL automaattia, vaan viinanhuuruisena tungetaan kuskille maksamaan.
Ratikka on stadilaisten kulkuväline. http://www.portofhelsinki.fi/matkustajille/olympiaterminaali
Mahtavana Siljan aikana, oli aikoinaan Virsbyn risteilyllä. Tosi tasokas !- Dzrdzhj
Jokseenkin kaikki spåralla Länsisatamasta pois lähtevät kausiliputtomat matkustavat pummilla, koska ei ole pelkoa tarkastajista. Ajan joka päivä Hagiksesta sinne ja takaisin enkä ole koskaan nähnyt tarkastajia.
- kolera
Dzrdzhj kirjoitti:
Jokseenkin kaikki spåralla Länsisatamasta pois lähtevät kausiliputtomat matkustavat pummilla, koska ei ole pelkoa tarkastajista. Ajan joka päivä Hagiksesta sinne ja takaisin enkä ole koskaan nähnyt tarkastajia.
Joo, ne spårat on yleensä niin täynnä, ettei tarkastajat mahdu siellä liikkumaan ainakaan Länsisatamasta Keskustaan. Kukaan ei ole tullut kyselemään niiden olutkärrien takaa.
- kolera
kolera kirjoitti:
Joo, ne spårat on yleensä niin täynnä, ettei tarkastajat mahdu siellä liikkumaan ainakaan Länsisatamasta Keskustaan. Kukaan ei ole tullut kyselemään niiden olutkärrien takaa.
Siis kun Eckerö line rantautuu Helsinkiin, niin suomalaisen keskivertoturistin laumasieluisuus paljastuu. Heti kun laivan portit avautuvat kaijalla, niin ryntäys ratikoihin alkaa. Parempi melkein odottaa seuraavaa ratikkaa. Tosin yhteys 9 tai 7a -spåralla Rautatieasemalle ja sieltä Espooseen junalla toimii mukavasti.
- litku
Jos laivaelämä kiinnostaa. Itse menen mielelläni vain lahden yli viettämään elämää Tallinnassa. Eihän niillä laivoilla ole oikeastaan mitään. En ole myöskään ollut milloinkaan jossain spa-hotellissa. Onhan meillä Suomessa kunnon saunat. Meilläkin 3 kappaletta. Yleinen sauna Tallinnassa pitäisi kokeilla. Helsingissä ei taida enää olla kunnon työväen saunakulttuuria?
- AsdasdasdLk
Juu ihana laiva viime viikol päästii hyttii nii oli jo vessa valmiiks tukos no korjaaja tuli pikasesti ja rassas pöntö auki ja näytti peukkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne202227Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv282088Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941637Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k521599Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel761580- 1131430
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.501338- 831129
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol240997Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21885