että jos tulisi mahdollisuus saada kaivattu omakseen, ei sitä edes haluaisi..
Onko muilla sellaista pelkoa
Fantasiamaailmassa
4277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nainen, joka vaistoaa olevansa haavekuva vain, ei anna miehelle siimaa. Nainen tajuaa kyllä jatkaa matkaa.
Minulla oli joskus tuollaista tunnetta johtuen siitä että olin niin voimakkaasti ihastunut että toinen ahdisti aikalailla. Tuli siten helpompi ajatella että toinen onkin "epähaluttava" tai jotain eikä oikeasti haluaisi mitään vaikka todellisuudessa halusi hulluna.
Lähdetään siitä että miten hyvin tunnet hänet?
Kyllähän aina on pelko siitä että jos toinen ei olekkaan sellainen kuin kuvittelee ja syöttää itselleen fantasiaa toisesta itselleen siihen malliin ettei toinen voi koskaan edes olla sellainen.
Lopulta siinä kilpailee se täydellinen unelmoitu kumppani ja sitten se ehka elävä ja hengittävä ihminen jolle sanotaan "ei" koska ei pysty kilpailemaan sen unelmoidun täydellisyyden kanssa.
Olen ikävöinyt kyllä. Mutta jos saisin takaisin... ikinä en ottaisi. Pelkoa ei ole, kierrän tyypin kaukana