HEE EH kivaa ikkunat aukeilee itsestään oviledi näyttää mitä sattuu.. onko ollu samoja onkelmia jollain? ja ajaessa ovien keskuslukko naksuu naksumistaan
Skodan keskuslukko sekoilee
kohvi
61570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ongelmia oli takaluukun kanssa, mutta taisi olla aiheeton ongelma, kun mitkään lukot eivät toimi , jos niitä ei huolla tai käytä.
Niinpä niin oktavian lukkoja oon öljynny ain pesun jälkeen,kyseessä on viä ilman kaukosäädintä oleva ocu.En minä valita mut kyrsii
Mulla naksutteli Ocu kanssa viime talvena ovia auki n.50km ajomatkan...
Lukivat korjaamolla vikakoodit ja keskuslukituksen ohjausyksikkö oli rikki. Takuuseen laittoivat tuon kuntoon kuten kuuluukin.Samassa köntissä oli kuulemma kuljettajan oven lasinnostimen moottori.
Osaa ei löytynyt heti paikallisen Skoda pajan hyllystä joten kytkivät koko keskuslukituksen tilapäisesti pois käytöstä ja itse korjaus tehtiin parin päivän päästä kun saatiin sopiva varaosa.
on hintaa 220 ekerahaa
lasin nostimenmoottorin vaihtoivat takuun pikkiin, taas kunnossa
joo o 99ocun vika oli a-pilarin ja oven välisessä johdoissa....hapettumaa myös ohj yksikössä..kondessivesi syynä. mikseiköhä ovi oo varustettu kunnollisilla ilmareillä..nooh kaikkee oppii joko kantapään kautta tai maalaisjärjen käytöllä.