Suur-Keuruussa 15.12.2016 olleen tiedon mukaan Keuruun uimahallin kävijämäärä väheni tammikuusta 2016 elokuuhun mennessä 1500:lla viime vuoden vastaavaan aikaan verrattuna. Kuka tietää, mistä tämä vähennys johtui?
Paljonkohan kävijämäärä väheni vuoden 2015 elokuusta sinne tammikuuhun 2016 mennessä?
Uimahallin kävijämäärä
21
1007
Vastaukset 21
- KameratVäärissäKäsissä
Luulis sinun sen tietävän
Vinkki: SPR ja Annala....... - sammakkko
Yksinkertaisesti - matuinvaasion jälkeen sinne ei ole voinut enää mennä.
Sääli sinänsä, kallis laitos. - ihmeellinenonnykymeno
"paskempi juttu" voi sanoa ja ihmetellä lukuja ja sen syitä
- Surullista
Meille oli tulossa Turusta kaksi lapsiperhettä joululomaa viettämään. Eilen soittivat minulle, otetaanko perheelle uimapuvut mukaan, koska Keuruulla on mahtava uimahalli. Sanoin heille, ettei tarvitse ottaa. He tuntuivat ymmärtävän tämän viestin, mitä se tarkoittaa.
- Rutkut
Otan osaa että asutte Turussa.
- UiMarit
Surullista kirjoitti:
Meille oli tulossa Turusta kaksi lapsiperhettä joululomaa viettämään. Eilen soittivat minulle, otetaanko perheelle uimapuvut mukaan, koska Keuruulla on mahtava uimahalli. Sanoin heille, ettei tarvitse ottaa. He tuntuivat ymmärtävän tämän viestin, mitä se tarkoittaa.
Vie vieraasi Peurunkaan!
- tyhmämatuttaja
pahska killuu ja vesi käy
hashat lähtee uintiveteen - suomijopaskottu
HULLU SUOMI ANTAAN TERRORISOITUA
Armeija turvasi joulurauhan julistamisen tänään Turussa.
24.12.2016 tp 0 Comment armeija kaduilla, Joulurauha
Ilmassa pörräävä helikopteri ja risteyksiin asettuneet armeijan rekat kuuluvat 2000-luvulla joulurauhan julistamisen rekvisiittaan Turussa. Järjestelyillä kerrottiin estettävän ajoneuvojen päätyminen ihmisjoukkoon esm. vahingossa.
Turku on julistanut joulurauhaa 1300-luvulta alkaen, useimmiten ilman virka-apua armeijalta. Tälläkin kerralla joulurauhan julistaminen onnistui välikohtauksitta. di-gold
Asiasta kirjoitti Ilta Sanomat 24.12.2016.
Jaa tämä:
http://www.nykysuomi.com/index.php/2016/12/24/armeija-turvasi-joulurauhan-julistamisen-tanaan-turussa/- Anonyymi
Mitäs tällä nyt oli tekemistä Keuruun uimahallin käynti määrissä?
- voisituonvirallisestikki
eksootinen juttu se äänekosken vesijohtoverkoissakin oli! suomessa ennennäkemätön
loismatonen! linnutko niitä levittää? vai?- AllahAmeba
Kyllä loiset toisensa tuntee. Loisen sisällä tulee lisää loisia ja niistä sikiää lisää loisia. Loisivat sitten kaikki keskenään. Tulevaisuus on taattu.
Mun mielestä suvakin on parhaita! - Anonyymi
Ja tiedän sarkasmin. Tuo on silti säälittävää.
- Mattre
Eiku rasistit
- Anonyymi
Mitäpä kävijämäärät nyt ovat?
- Anonyymi
No mitäpä itseään vihaavalta munattomalta lammaskansalta voisi odottaa.. H. Risti
- Anonyymi
Joku ahkera käviä ajaa mitsulla sinne kun Euroopan omistaja.
- Anonyymi
Kunnon kyylää. Tee ittes
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnon kyylää. Tee ittes
Se taidat olla sinä kun puolustat holtitonta ajoa. Ihan tiedoksi herra hyvä, nopeusrajoitukset koskevat parkki alueella kaikkia, samoin vilkun käyttö. Ruutuun kannattaa opetella peruuttamaan, näin on helpompi lähteä ja näkyvyys on parempi jalankulkioihin.
- Anonyymi
Ei ole mitsu vaan wolski.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se taidat olla sinä kun puolustat holtitonta ajoa. Ihan tiedoksi herra hyvä, nopeusrajoitukset koskevat parkki alueella kaikkia, samoin vilkun käyttö. Ruutuun kannattaa opetella peruuttamaan, näin on helpompi lähteä ja näkyvyys on parempi jalankulkioihin.
Miksi juuri kutsuit minua?! Alistavalla prononimilla 'herra'. Moikka. Raastuvassa tavataan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi juuri kutsuit minua?! Alistavalla prononimilla 'herra'. Moikka. Raastuvassa tavataan.
Hoitakaa keskenäiset nokittelunne jollakin muilla kanavailla .Tai keskenänne. Ikävää luettavaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1161672Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91847Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148772- 57769
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35731Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39621Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔41615Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö236613- 67599
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33577