Linuks hirttosilmikka.

478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos joku ......† ei osaa lukea tai ei ymmärrä lukemaansa onkin parasta vetää itsensä jojoon.

Äänestä
  • Yleensä se, joka ei mitään ymmärrä, on juuri linuks ja sen lukemattomat eri kurttaukset.......†

    Äänestä

Saiskos sen Androidiin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harvinaisen_toimimaton kirjoitti:

http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/linux-tuen-etsiminen-johti-loputtomaan-silmukkaan-6560364
Kyllä se tuota on ollut koko ajan......†

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu