Mitä vielä

Citroenin tehdas on rasistinen. Firma käyttää logonaan bumerangeja, sortaen näin aborginaalijen oikeuksia metsästysvälineihinsä Australiassa. Lisäksi hikipajoilla joissa autoja kootaan käytetään ulkomaalaisia töissä. Jopa lapsia on käynyt tehtaalla.
Ruoka on huonoa, ei käytetä mausteita ja suolaa säästellään.
Tämän takia USA. on kieltänyt auton maahantuonnin.
Toyotan tehtailla ei tääaisia ongelmia ole ollut.
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Monet tiesivät että Citroen-logo on peräisin Citroen Vaihteisto-yhtiön logosta, joka yhtiö tuli tunnetuksi kalanruoto-hammaspyörästön käytöstä.

Vastoin yleistä käsitystä ei Citroen kuitenkaan keksinyt tätä hammaspyörätyyppiä, vaan osti sen patentin Puolasta.

Äänestä

Mösjöö Citikka, taikka kavereiden kesken lutikka, varasti citroenmerkin aboriginaaleilta heidän ollessaan uniajalla toisessa universumissa. Koskaan ei Ranskalaistehdas ole maksanut provikoita merkin varastamisesta ja sen käyttämisestä epäpyhään tarkoitukseen. saati hävennyt. Tämä johtuen aboriginellit langetti kirouksen mösjöö citikan päälle. Tästä maagisesta kirouksesta kärsivät vielä nykyisetkin citikan omistajat. Kolmanteen polveen asti.Ja peräpukamista.

Äänestä

Taidat löytää rasististisia juttuja joka puolelta, kuten aloituksesestasi huomaa.

Yhden tarinan mukaan noi kaksi kulmiota tuli Citroenin maskiin vain sen vuoksi, että maskiverkko pysyisi kuosissaan auton kehittelyn alkutaipaleilla, ja siitä se sitten kehittyi tavaramerkiksi.

Kuten nyt taas tuli todistetuksi:

Suvakit löytävät joka paikasta ilman perusteita jne. nillittämisen aihetta ilman perustetta.

Äänestä

Citikkakuskit luulevat tuplabumerangin suojelevan heitä Karman kostolta. Rasistinen ilme naamallaan he kaasuttelevayt liikennevaloissa, aiheuttaen takana oleville hengenahdistusta. Suomi ei ole hyvä maa elää. Karma kostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allahadbar kirjoitti:

Citroenin tehdas on rasistinen. Firma käyttää logonaan bumerangeja, sortaen näin aborginaalijen oikeuksia metsästysvälineihinsä Australiassa. Lisäksi hikipajoilla joissa autoja kootaan käytetään ulkomaalaisia töissä. Jopa lapsia on käynyt tehtaalla.
Ruoka on huonoa, ei käytetä mausteita ja suolaa säästellään.
Tämän takia USA. on kieltänyt auton maahantuonnin.
Toyotan tehtailla ei tääaisia ongelmia ole ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu