loppuvuodesta? Rrrrrrrakaaa odottaa Ausseissa mutta Jassu vaan lymyää vintissä. Nyt mars matkaan Australian lämpöön!
Eikös Jassun pitänyt lähteä matkalle
wohoooo
371522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Miten seurusteleva pari hoitaa salavuoteus-asiansa? Jasmin on naimissa tahollaan, mutta elää omikseen. Riku elää yksi tahollaan. Molemmat selibaatissa toistaiseksi? Miten ei oikein usko riitä mokomaan? Vastahan tässä on 9 kk pidättäytymistä takana. Antoisaa seurustelua. Ihanaa kun on joku jota rrrakastaa.
Jaska valehtelee, aina. Mikään muu intian geenejä kantavalta mustilta ei luonnistu kuin valehtelu. Edes hilsepalleja ei saa pidettyä, isokokoinen ruho ja veemäinen luonne niin ei ihme että hilsepallitkin ottaa hatkat transumaiselta valehtelija-Jaskalta. Rovaniemellekin valehteleva harhainen mielisairas-Jasso oli menossa..... Onneksi valheet paljastuu, aina.
Jassu ei nyt kerkeä matkustelemaan, kun kilttinä tyttönä valmistaa äidilleen ihanan joulun! Reseptit on hallinnassa ja lahjat ostettu! Jos haluaa vähän huomiota ja paikat kutkuaa, niin heittäytyy välillä pitkälleen, asettelee torkkupeiton, sopivasti peittämään, mutta vähän näyttämään, ja taas kokataan ja touhuillaan. Jassulla on joulukiireitä! ;)
Jasso oli varma että Dereck valitsee hänet matkapatjakseen, siksi lässytti lähtevänsä matkalle. Kolho, keski-ikäinen idiootti ei kuitenkaan kelvannut Dereckille joten vintille jäi.
Jo on iso nokka Jassolla, näkyy" muka "nukkumis kuvas#isonokka#luinennaama#maksaläiskiä#hiirenhäntä#muulinhapaat#laiskamakaa#
https://www.instagram.com/p/BMG9iwghOSo/?taken-by=jasminmantylaofficial&hl=fi
"Olen pikkutarkka ja valmistan kaiken aina ”just eikä melkein” -tyyliin. "
Leipomistaidot kuin ala-asteelaisella, woooohhooooo!
Niin, ei ottanut Dereck Jassoa mukaansa ja oitis siitä kiivastuneena Jasso ilmoitti että on parisuhteessa taas Richardin kanssa. Uskoo ken tahtoo...
Ei kukaan usko että Riku elelisi selibaatissa. Sillä on joko ties kuinka mones nainen patiollaan Jasson jälkeen tai on palannut Debbien luo. Terve mies kestää noin 10 päivää ilman, sitten alkaa jo poltella. Skypeseksi ei sitä poltetta poista, Jasso vaan uskottelee meille tai itselleen että näin on. Eikä ole ollut itsekkään erityisen uskollinen. Varmaan on jo seuraavaa ehdokasta etsimässä jostain itämaan deittisaitilta. Ihan kivaa viihdettähän tää on meille, saamme tutustua eri maitten seurustelukulttuureihin ilman että tarvii itse vaivautua.
"Terve mies kestää noin 10 päivää ilman"
Miehiä on kuule erilaisia, ihan terveitäkin...
Mutta tosiasia on, että Richard tekee mitä lystää Australiassa, ei hän ilmeisesti missään parisuhteessa ole ainakaan Jasmin kanssa.
Ei Riku ole missään yhteyksissä Jassoon, joten mitään skypeseksiäkään ei ole.
Onko tämä jokin parittelukutsu hilsepalleille?
https://www.instagram.com/p/BOPdNbmhUhx/?taken-by=jasminmantylaofficial&hl=fi
MEIKIT RIPSARIT SILMILLÄ OLEVA "NUKKUMAKUVA". NÄYTTÄÄ OLEVAN TAKAPIHAN AURINGONOTTOKUVA JOLTAIN MENNEELTÄ KESÄLTÄ. 2014, 2015 ...
Missäs se saunakuva denniksen kans on? Pusukuvat denun kanss, kalastus Vihiluodossa jne. Wuuuhuuuuu
Ilotalojen ulkopuolella oleva mainos! Tässä tapauksessa vaan tämä ilotyttö on jo loppuun käytetty!! Nyyyh!!
Jokohan ihanat herkut tuoksuu Jassun keittiössä? Varmaan saadaan kohta jouluisia herkkuja katseltavaksi. Onko Jassukka silittänyt joululiinat ja koristellut muutenkin? Kyllä äiti Helkan kelpaa pitää joululomaa, kun on niin taitava ja ahkera tyttö kotona!
Kyllä Helkalla on asiat hyvin kun on noin tomera tyttö vanhuuden turvana.
Kummallista että Jaskan "suunnitelmat" menevät jatkuvasti pieleen. Ei mennä Dubain kautta Ausseihin, ei Balille, ei Rovaniemellä. Matkailua rakastaa mutta vinttikopissa vaan majailee, eikö nyt kukaan ukkeli suostu maksamaan minkäänlaista reissua meidän uhkealle modellille.
Kyllä Helkalla on kovat olot hävetä suomen julkista ykköspelleä ja vielä elättää häpeäpilkku, ei ole helppoa Helgalla. Jasmin jättää varmasti Helgan heti jos joku hilsepalli sattuisi löytymään, kuten Jasmin jätti mummonkin. Helgalla on tiedossa turvaton vanhuus usvarämeikön homemökissä, Jasmin pitää huolen tempauksillaan, että Helga saa hävetä ja kärsiä jatkossakin.
Sydän kertoo, mitä tehdä ( Jassun twitter ), siis kertooko se, että en lähde Ausseihin vaikka siellä on rakkaani ja kuuma patio, ehkä kulkukissakin vielä. Taitaa sydän tajuta, että ei ole pätäkkää millä sinne pääsisi, eikä Rikukaan suostu maksamaan.
Kummallista että vaikka ollaan sydän hihassa maailman oarhaimmassa parisuhteessa niin kumpikaan osapuolista ei tahdo tavata eikä elää yhdessä. Jassukin, joka ei etäsuhteista perusta, on nyt onnellisempi kuin ikinä, tää häpi, häpi girl. Vaikka toisaalta, onhan se käteävää olla mielikuvitussuhteessa niin toisen osapuolen käytös on aina sellaista kun itse haluaa ja vuorosanatkin onnistuu täydellisesti. Joo, et häpi, häpi elämää vaan.
Mut on siinä muovikuuses taas rihkamaa, herrinjee:
https://www.instagram.com/p/BOSRL8EBef5/?taken-by=jasminmantylaofficial&hl=fi
Eikö ne uudet tamineet olleetkan kivoja, se karsee karvapipo ja anorakki, vaikka niihin uppos kaikki Jassun joululahjarahat:
https://www.instagram.com/p/BOSSlGBhJSL/?taken-by=jasminmantylaofficial&hl=fi
Ompas synkän näköinen kuusi koristuksineen :(
Järkyttävän synkkä ja ruma kuusi, ei sitten minkäänmoista tyylitajua, voi ziisus sentään. En oo ikinä nähnyt rumemmin koristeltua kuusta, no nyt näin, huh.
Kuusihan laskeutuu kuin metrin PUTKITISIT TAI RIIPPARIT.
MISTÄ LIE MALLI KATSOTTU
Tuo kuusi on samaa sarjaa kuin Jassun foccaccia, jossa oli oliivit tiukasti rivissä.
Tuossa kuusessa on koristenauhat tasavälein ja jäykästi oksilla. Siksi se näyttää rumalta ja pönöttävältä, kaikki leikkimielisyys ja kauneus puuttuu.
"Käsiala" kertoo ihmisistä...joillain on rigidi psyyke, ja se näkyy...Noin ankealla luonteella ei ryhdytä kosmopoliitiksi, ei sitten niin millään.
Ja pikku Jasmin jatkaa satujen kertomista, vaikka taas on joutunut naurun ja säälin kohteeksi tarinoillaan! Entäpäs jos hän todella on niin kiltti ihminen, että satuilee ihan vaan meitä viihdyttääkseen?Pikku Jassu ei malttanut odottaa aattoon, vaan on jo hyvissä ajoin kantanut KAIKKI löytämänsä joulukoristeet kuuseen! Helka äiti seurasi varmaan vieressä hymyillen: "Kyllä meidän Jasmin osaa!" Jokohan Jassu taikoo jouluherkkuja keittiössä? En malta odottaa kuvia niistä upeista kattauksista!!
Sillinpökäleet keskellä liittolautasta, olisko juustoja ja paprikaa reunoilla, kolme rkl lanttulaatikkoo ja rosollii per syöjä, koska kukaan ei saa mässäillä joulupöydän ääressä. Helkalle pala kinkkua ja muutama peruna sillien seuraksi, Jassu haarukoi sillit sellaisenaan kitusiinsa. Perunat näes lihottaa kun ovat niin hiilihydraattisia.
Loppuvuoteenhan on vielä päivätolkulla aikaa. Kuusen alla on varmasti Jaskan hartain joululahjatoive, menolippu ausseihin omaan kotiin kullan kainaloon.
Jaskan hartain toivelahja oli kyllä avioero, jota Dennis jostain syystä vaan pitkittää. Siis Jaskan itsensä mukaan. Rikusta se ei taida nähdä enää ikinä vilaustakaan.
Ei näe ei.
Jos Jasso ei olisi niin saamaton ja tyhmä olisi avioero jo selvä.
Miten mä en näe Jassun instaa, en edes täällä olevia linkkejä. Onko Jassu estänyt mut? Annoin kyllä palautetta suorasanaisesti, syystä. Ja ainahan hän on arvostanut rehellisyyttä ja toivonut sitä muiltakin. Kummallista.
Kyllä pikku Jassu on varmaan jo täpinöissään! Kuusi tuli jo koristeltua (?)ja herkutkin on suunniteltu. Mitenköhän saa ajan kulumaan aattoon asti?Ai niin, kuvia odottavasta pikku tontusta voisi taas muutaman ottaa.....
Haaveillessa Jassun aika kuluu, on käyty timanttisilta ostamassa murulle lahja, kihlasormusko? Harvoin hän on miehelle koruliikkeestä mitään ostanut, mutta muistamme ainakin Dennis-murulle ostetun sormuksen kaiverruksineen. ONE AND ONLY.
ONE AND ONLY!!! :D:D:D:D:D:D:D:D
Olisikohan hän ostanut peräti nenärenkaan? EIkös ne aboriginaalit käytä sellaisia? Joku suuri musta ebenpuinen rengas jossa on peukalonpäänkokinen timantti?
Instan kommenteissa jassu kertoo näkevänsä 'kultansa' joulun jälkeen. Mutta mitä tarkoittaa joulun jälkeen jasson kielessä..sehän voi olla vaikka juhannuksena..
Näin on asia. Voi olla että asiasta ei kuulla enää halaistua sanaa tai sitten Jasso lässyttää jotain epämääräistä paskaa sivulauseessa woohottaen jotain puolijauhoista uutta typeryyttä.
Instasta kuva häviää kuukauden sisään.
Se "kultahan" saattaa olla kuka hyvänsä. Ehkä joku uusi nettiukko tai kalapäre tai kulmakuppilan Pena. Tai pihaorava.
Kuullaan myöhemmin lisää. Not.
Joulu on joka vuodessa. Minkäköhän vuoden joulun jälkeen?