Kaverini sanoi että merimiehet ovat homoja, mitä tehtä?
Kaverini on homofobinen
Scooterboy
8160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaikki täällä ovat homofobeja. yuggis, AIDS ja esup ainakin
Ai vitsin kertominen on homofobista?
Etkö muka itse ole? Faggot.
Aika laimeeta... Skarppaa nyt vähän ennen kuin aikasi on täysi.
Uusien ja omaperäisten aloitusten puutteessa pinttyneimmänkin kiusaajan kekseliäisyys laantuu.
Rahtunen itsekriittisyyttä onkin silloin tällöin paikallaan.
Sun kaveris on sit varmaan merimies. Ja sä kans. Ja se vihjaa sulle, että se pitää susta.
Muistelen kun 17 kesäsenä joku homomies yritti lähestyä, eikä kovin kohteliaasti. Olin sillon 170 cm ja jtain 70 kilo ainakin. Treenikassi olalla justiinsa salista tulin.
No ekaks meinaasin lyödä, sit näin sen pelastuneen naaman, sit muistin että ei saa lyödä, sit kävi jo onnetonta raukka sääliksi.
Eka refleski nuorena oli siis aika raju ja torjuvainen kun se seksuaalikasvatus oli 80 luvulla yhteensä 2 tuntia koulussa biologian luokalla.
Parempi opetus oli valmentajalta. Kerran kesällä urheiluileirilla astuivat 16 vuotiaat tyttö ja poika käsi kädessa huoneesta ulos ku joukkuellinen 13 vuotiaita valmentajan perässä oltiin menossa aamupalalle. "Osa aikuisten elämä" oli valmentajan kommenti. Se suhtautumien oli parempi valmennus ku se muu "biologia" munasoluista ym.
43 vuotiaana on toleranssit pikaksen avartunu ja no ainut mikä aiheuttais jonkun reaktion ois epäkohteliaisuus.
Yhteenveto. Et jos kaveri ei tykkää siinä iässä homoista, no ei sit oo häneen juttu. Ikää kun tulee lisää niin ehkä toleranssit avartuu, ehkä ei. Kaikkien ei pitääkään tykätä kaikesta, jokaiselle oma. Se sit eri juttu jos nimittely tai kiusanteko alkais, se ois, epäkohteliaista.