Kirstulan kurakon varasuunnitelma

Joko kaupunki esittelee sen?

Eihän sinne ole tullut yhtään mitään.
24364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Sinne oli varasuunnitelmissa tulla Wirnu-Vekan linjapiilitallikonsesus mutta kävikin toisin kun Virnu-Vekka liittoutui toisaalle kortteeraamaan tunnettujen sattumusten kautta ja sekin vielä vaikutti ehkä enemmän, kun tuli pakkoero kaupunkihallinnosta.
Ei saanut kaupunkia enää kusetettua hallin rakentamiseen verovaroin ja taisi siinä "muutama siltakin palaa poikki selän takaa" jos ymmärrätte mitä tarkoitan ?

Äänestä

Kirstulaan voisi rakentaa utopioiden hautausmaan. Sinne voisi pystyttää hautakivet scc:lle, rautakaupan keskittymälle, Iisakin poliittiselle uralle, kuolleelle keskustalle sekä tietenkin Hämeenlinnan maineelle koulukaupunkina. Haudoilla kävijöille täytyisi luonnollisesti kaivaa parkkitalo maan alle. Isosuo voisi luvata alueelle rampin motarilta , Mervi voisi myydä hautapaikkoja ja Sari hmmm... Sari voisi olla vaan Sari.

Äänestä

Sehän voisi jakaa ja antaa mm.tietoja

Äänestä

Kyllä sitä niin mainostettua suunnitelma B:tä odotetaan kaupunkilaisten taholta kovasti. Onhan tyhjä 800 000€ maksanut tontti nyt yhden hyvän toimivan B-suunnitelman arvoinen vaikka tontin todellinen arvohan on vain noin 40 000€. Ja vielä ihmetellään miksi kaikki kaupungin hankkeet menee säännöllisesti ihan perseelleen, velkamäärä sen kun vaan kasvaa, samoin kaupungista poismuuttavien määrä ja tärkeimmät junavuorotkin ajavat jo nykyään Hämeenperän ohitse pysähtymättä.

Äänestä

onhan siellä sentään se kaadettu SCC:n pyloni, siinä on kakkossuunnitelmaa ihan tarpeeksi hönöille Hämeenlinnan päättäjille

Äänestä
  • Omistajanhan piti viedä se jo ajat sitten pois.

    Äänestä

  • Ei kaimunkilla o peräkärryä.

    Äänestä

  • NytIisakkiJakariKäteen kirjoitti:

    Omistajanhan piti viedä se jo ajat sitten pois.

    Sitä paitsi jos nikeria rahoitus toteutuu siihen nousee vielä kaimunkin parturi kampaamo

    Äänestä

Mitä me Hämeenlinnalaiset ollaan aikoinaan tehty väärin, että meitä nyt rangaistaan tuon tasoisilla päättäjillä mitkä nyt hoitavat täysin ala-arvoisesti yhteisiä asioitamme. Hämeenlinnahan oli ennen oikein viihtyisä ja menestyvä kaupunki, nykyään erittäin velkainen muuttotappiokunta missä nopeat junatkaan eivät enää pysähdy.

Äänestä
  • Jotenkin mä siitä jo alusta asti kattelin ettei siitä yhestä mitään politiikan bobi orria tuu, vaikka kuinka harjottelis. Ei olis pitänyt ottaa oppipojaks olleskaan.

    Äänestä

  • Ei tullu ja niin on K.Ari posess scc rötöksistä

    Äänestä

  • ExPoliitikko kirjoitti:

    Ei tullu ja niin on K.Ari posess scc rötöksistä

    Ei tullu ja niin on "Vaahtopää"-Kok/Dem-Trollipaske kusess scc rötöksistä

    Äänestä

  • Ihanaakatkeraa Persu sarkasmia

    Äänestä

Kyllä Sari Pahvipää on jo "valmiina vastuuseen" ensi kevään vaalien aikana! Sari haluaa uudelleen kaupunginhallituksen puheenjohtajan pestiin, koska siitä on luvassa kokopäiväinen muhkea 6 000 euron kuukausipalkka ja kaupungin rajaton luottokortti.
Kaupungin luottokortilla saa tarjoilla veronmaksajien piikkiin itselleen ja muille kokoomuksen perserei'ille runsaasti olutta ja viiniä Birgerin sekä Skogsterin baarissa.

Sarille sopiva tehtävä olisi tiskarin hommat kaupungintalon keittiöllä ja muut hmmm. viihdytystehtävät. Ei noin yksinkertaista ihmistä saisi päästää vastuupaikoille, vaikka halua sillä on liiallisestikin.

Äänestä
  • Sari on menestynyt puolueapparaatissa ja siitä kuuluu saada etuisuuksia. Niin se menee demokratiassa.

    Äänestä

  • Päättäjien valinnassa ei saisi käyttää kansanäänestystä.

    Äänestä

  • Sari on kyllä melkonen sexi pommi.löytyskö mistään alaston kuvia

    Äänestä

  • Levin kuvasto tiskinalta.

    Äänestä

  • Jotain yrität raukka sanoa. Oletko kenties hullu?

    Äänestä

  • Iietff kirjoitti:

    Jotain yrität raukka sanoa. Oletko kenties hullu?

    Miksi sellaista kyselet??

    Äänestä

Päättäjien valinnassa saisi käyttää kansanäänestysjärkeä, Kok/Dem-rosvot ulos, Persut sisään !

Äänestä

Päättäjien valinnassa saisi käyttää kansanäänestysjärkeä, perzuikki-rosvot ulos, demarei sisään !

Äänestä
  • Kovasti on ollut kysyntää kuulemma. Päättäjämme taitavat vaan tunnistaa vittuilun uteliaisuudeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PaskanPuhujaPitkätukka kirjoitti:

Joko kaupunki esittelee sen?

Eihän sinne ole tullut yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu