Hyvää joulua!

Hyvän joulun toivotuksiin on puhelin, nykyisin kännykkä, sopiva käyttöön.

Käsitän omalla äänellä annetun tervehdyksen hyväksi tavaksi ja sitä siis käytän. Tuttavapiirissäni ei olekaan mitään nirppanokkaleidejä helssattaviksi. Kauniit, ystävälliset naiset ovat makuni mukaiset. Mutkat vartalossa ovat tietysti plussaa nekin.

Nyt meinasin unohtaa koko puhelinliittymän. Sen nimi prepaid, suomeksi etukäteen maksettu. Halpa liittymä pienin kuluin, eikä laskua koskaan. Rahaa voi ladata tarpeen mukaan.

Kyllä nyt kelpaa paasata!

2

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se-entinen-Kukkahame

      Olen valvonut ennätyksellisesti, yleensä painan pääni oielukselle jo kahdeksan jälkeen harvoin nään iltauutiset, nyt meni uniaika ohi aivan huomaamatta.
      ..Sellasta sattuu vain joulun alla ja nyt taas!
      "miten se kakku leikataan että saa tasset viipaleet", no lupasin mennä aamusta pojan tyttären pelastamaan pulasta.
      "mummi miten se naru saadaan kiharaan" jne...., no huomenna sitten kiharretaan naru ja leikataan kakku. Uskokaa tai älkää siellä on kaikki valmista kun menen kunhan saavat minut sinne kaverikseen, eivät ne muinakaan jouluina ole olleet pulassa.
      Päivällä oli puhetta että olisi kiva oppia tangon askeleet, ja se heillä nyt varpaita kutittaa, kyllä minun on tässäkin saatava sanoa että nuo lapset ovat minulle lääkettä aivan kaikkeen vaivaan.
      Yläkertaan olen muutamankin kiitoksen lähettänyt noista tenavista jo kun olivat polven korkusia.
      No tuli nyt purettua päivän tapahtumat ja vielä huomisenkin.

      Niin ja tänään soitin kaikki lähipiirin ja toivottelin Jouluntunnelmaa!
      Joulu on ja pysyy sekä kirkollisena että perhejuhlana osataan rauhottua, loput juhlat on riekkumista.

    • Näin.ollen

      WhatsApp sillä voi soittaa ilmaiseksi, sukulaisten ja kaverien kesken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      7107
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4353
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      24
      3755
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      184
      3457
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2507
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2455
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2122
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      26
      2044
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      1993
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1412
    Aihe