Kirpputori. Ja näteimmät tytöt kassalla ystävällisinä.
Citypörssi on savon paras
Kunkatsoinsilmiin
23596
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
ennakkoluulona sitä luulisi että jonkin kirppiksen kassalla olisi vaan jotain boris jeltsinin näköisiä tanttoja ja palvelukin olisi suoraan neuvostoliitosta :P
Onneksi ei aina tarvitse ymmärtää lukemaansa.
Samaa mieltä aloittajan kanssa.
Ykkönen Savossa. Muut tulee kaukana perässä.
Omistajako se täällä yritystään hypettää. Meehän jobbari muualle mainostamaan ryöstöyritystäsi jota pyörität harjoittelijoilla jota mainostat "hyväntekeväisyytenä jolla saa työkokemusta"
Kyllä taas on omistaja mainostamassa... ei ota töihin muita kuin naisia
Citypörssi 1. Muut konttaa kaukana.
Sesonkitori muistuttaa 60- sekatavara puotia. Kallen kakkonen kipiä.
Ja busseissa pyörii Kallen mainos että taatusti kaupungin komeimmat myyjät. Millloinkahan nuo komeat on siellä töissä kun itse olen nähnyt siellä vain sellaisen kaljupään ja toisen ihan tavallisen näköisen tyypin, yhtään komeaa tai edes hyvännäköistä en ole nähnyt kun olen siellä käynyt. Että ei niidenkään mainos ihan paikkaansa pidä.
Masentavia nämä juttuketjut kirpputoreista. 80-luvulla ihmiset jutteli että on taas avattu uusi hieno ostoskeskus, kiiltäviä marmoripintoja, avaria tiloja, uutuuttaan hohtavia tuotteita, uusinta tekniikkaa, liukuportaita ja hissejä, runsaasti myyjiä ja asiakaspalvelijoita, ilmastointi, miellyttävä taustamusiikki, yms.
Nyt sitten lamassa rämpiessä intopinkeänä täällä porukka juttelee jostain nuhjuisista kirpputoreista ja toisten pieremistä käytetyistä räteistä sun muusta romusta mikä ennen olisi kuulunut kierrätykseen.
Kyllä on suomi alas vajonnut loiston päivistään...
Ja alemmaksi vajoaa Suomi. Homekouluja homekoteja. Homekotien vaatteita myydään kirpputorilla. Lapsilla ja opettajilla keuhkot hajalla.
Nykynuoret vie kirpputorille vaatteita jotka haisevat hielle. Uskomatonta. Eivätkö osaa pestä vaatteitaan???
pyykinpesuun menevä aika on katsos pois somettamisesta ja muusta kivakivanaminami-hörhöilystä...
Somettamiseen menevä aika on pois myös sormettamiselta, mikä on selvä syy-yhteys nykynuorison henkisen vireystilan romahtamiselle.
Ostan kaikki päällysvaatteeni kierrätysmyymälästä. On halpaa, ympäristölle ystävällistä ja järkevää. Monet vaatteet ovat vähän käytettyjä, siksi jopa parempia kuin uudet. Esim. farkut eivät ole enää uutuudenjäykät. Kunnostetut huonekalut ovat myös parempia kuin uudet.
Todellisuudessa koko paikka täynnä tavaraa jotka joutaisivat kaatopaikalle!!!
Sesonkitorrin pittää ottaa lissää sesonkituotetta. Tampooneja. Ne puutu valikoimista. Ja lisätä valvontaa kameroin jotta se tapahtuu laillisin perustein. Eikä ihmisten valheellisiin tarinoihin.
Jos minulle kävisi niin että kyseisen paikan rouva tulee jotain tämän suuntaista puhumaan niin se on rikoilmoitus kunnianloukkauksesta.
Kannatta mummojen miettiä tarkkaan mitä laskevat suustaan. Helvetin tarkkaan.
Kyllä aleksinpössi vuorikadulla on kuopion ykkönen
Aleksin on symppis !
Näin viherharrastajana olisi kiva, jos ihmiset aktivoituisivat myymään pistokkaita kasveistaan. Olen tässä parin vuoden aikana saanut kirpparilta muutaman sellaisen kasvin pistokkaan, jota ei ole ollut kukkakaupoissa saatavilla varmaan 10 vuoteen.
Minä taas mielelläni pistän lihan liikkeelle ja kastelen sitä kosteaan fjöösaan. Pitkinä loimina maininkeikana lantioni lyö. Ees taas. Teen sen täydellisesti. Tunteella.
Savon sekaisin!
Kuopion sekaisin pörssi !
Sitä he ovat! Edelleen. Hyvä pörssi.
Näteimmät ovat edelleen. Ja paras kirppis ehdottomasti.