Sattumaa vaiko ei? Pstars

Dont-be-stupid

Osaako joku samaistua? Pelaan plo50-100 HU
Tasosta riippumatta, maksaako mielestäsi vihu maximi 4-bettiin kädellä AsQc5c5h oop?

- millä perusteella maksat niin ison osan stakista tuolla kädellä?
Kaikenlisäksi floppiin osuu vitonen mun 2 paria vastaan, perus PS


Tasosta riippumatta, maksaisitko itse maximi 4-bettiin kädellä
TsJsQs2d?

Osaatko selittää equityn tuolle kädelle maksaessasi 4betin oop? Ihan sama mitä vastassa, miksi joku maksaa tolla kädella!!

Floppiin AKT survasen 2 parilla ja nutsit vastassa, ylläri,kö?!


Viisaat tietty vastaa etten tajua pelistä mitään ja että kaikki riippuu kaikesta ym.
Mutta itse en saa päähän miten selväjärkinen "harja" pelaa näin?
Yksinkertaista= vastustaja ei ole OIKEA! Ymmärrättekö, se on pokerisivuston tekemä pelaaja, se osuu myös paskoihin käsiin isossa potissa. Ymmärtäkää ihmiset, teidät kynitään, vaikka kuinka pelaisitte hyvillä prosenteilla.

Ja mussuttajille tiedoksi: nämä kaks kättä ei ollut ainoita, sama jatkunu tosi pitkään. Välillä hyvät 400-1000€ voittoa, mutta ne menee aina takaisin, ei hyville vastustajille vaan hyvälle talolle. Vaikka välillä voitatkin ja kotiutat, se on lumetta, jos jatkat pelaamista niin takkiin tulee. Ei haittaisi jos joku kanssapelaaja mut kynisi, kanssapelaajat kynii toisiaan mutta häviää talon ihmepelaajille jotka osuu paskalla kultasuoneen, aina. Lue tämä, ne osuu pitkässä juoksussa aina, vaikka pelaa huonoja käsiä.

Ja se johtuu vain siitä ettei meitä sen kummemmin haittaa
Hävitä välillä, harmi vaan ettei me tajuta että ne kenelle hävitään on botteja, tiedät varmaan sen tunteen kun joku vetää p4skoilla? Ja voittaa vielä? Älä enää ihmettele, ne on botteja ja voittaa paljonkin ohivetoja eri pelaajilta, surullisen helppoa.
Tilaisuus tekee varkaan, varsinkin kun tilaisuuksia on paljon eikä kukaan pysty todistamaan tätä toteamaa vääräksi: miksi talo ei järkkäisi pakkaa boteille suotuisaksi?

0

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

        Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
        Maailman menoa
        126
        6400
      2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

        Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
        Ikävä
        376
        6195
      3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

        Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
        Lapua
        71
        6183
      4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

        sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
        Maailman menoa
        344
        3992
      5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

        Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
        Maailman menoa
        148
        2415
      6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

        Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
        Maailman menoa
        4
        2355
      7. Orpo pihalla kuin lumiukko

        Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
        Kansallinen Kokoomus
        131
        1456
      8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

        Onko kuullut kukaan mitään.
        Haapavesi
        13
        1299
      9. Miten kauan sulla menisi

        Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
        Ikävä
        187
        1128
      10. Miksi me oikein

        Rakastuttiin?
        Ikävä
        64
        960
      Aihe