Oli muuten hieno FORD (jaguar?)
Diilin ford
14
3100
Vastaukset
- uurastaa
Jatketaan samalla linjalla:
Sattuiko se, kun järki lähti?- apua?
Aika sinnikko kaveri tuo provoilija, joka täällä hilluu. Mitäköhän pahaa sille on tapahtunut... No jos tänne kirjoittelu auttaa, hyvä niin. Kun sille ei enää kukaan vastaa, hän siirtyy jonkin toisen merkin palstalle.
Kateus ja köyhyys tosin ovat asioita, joihin ammattiauttajakaan ei apua keksi.
- hngh
Osta hyvä mies itsellesi uusi Chevrolet Matiz. Laatuauto eikä ole kukaan kuitenkaan kateellinen. Onhan se Letukka. Ihan oikeesti on.
*kops* Stana kun sattuu tipahtaminen todellisuuteen...:P - ihan tosi!
Jaguarin uudet XJ-mallit perustuvat suoraan Fordin Ka-malliin! Ihan samat osat! Eri nimi ja satatonnia lisää hintaa! Tosi on, yhtä tosi kuin Jaakkolan Lassen lupaukset aikanaan!
Dorka.- foorttilaiset kaalisoppaa
ja haaveilkaa vaan OIKEISTA AUTOISTA :-)
- tarkka-ampuja
Todistappas kirjottelus.Että onko näin?
- tarkka-ampuja
X-type on fordin pohjalla.Kaikki toiset mallit ehtaa tavaraa.Oletkos kateellinen?Esimerkiksi minä ajan ja omistan Jaguar S-type -05.Ensi vuonna vaihdan XJK:n.Täällä svenskin maalla maksaa jotain 700 000-800 000 kr.Paljonko Suomessa?Pyri samaan.
Ei millään pahalla.- jooona
kun ruotsissa asustelet ja en ole kuullut että ainakaan suomessa olisi tollasta mallia kuin xjk eli voisitko valottaa tyhmää suomipoikaa minkälainen tälläinen malli on ja minkälaisia moottori vaihtoehtoja on saatavilla????
- sama
jooona kirjoitti:
kun ruotsissa asustelet ja en ole kuullut että ainakaan suomessa olisi tollasta mallia kuin xjk eli voisitko valottaa tyhmää suomipoikaa minkälainen tälläinen malli on ja minkälaisia moottori vaihtoehtoja on saatavilla????
Sori.Tuli kirjoitusvirhe.K-kirjain pois.
- Håkan
sama kirjoitti:
Sori.Tuli kirjoitusvirhe.K-kirjain pois.
Eipä taida tarkka-ampuja omistaa sen enempää Jaguaria, kuin asua Ruotsissakaan
- sama
Håkan kirjoitti:
Eipä taida tarkka-ampuja omistaa sen enempää Jaguaria, kuin asua Ruotsissakaan
Kyllä vain asun Ruotsissa ja omistan Jaggen.Oletkos kateellinen?Onkos sulla Jaggea?Ei taida olla.Et sil viisii.
- audisti
Niin tuota, X-Typessä Fordin pohjalevy vai?
Mitä sitten? Vai onko jotain muutakin yhteistä?
Tietääkseni pohjalevyn vaikutus auton kokonaisuuteen ei ole juurikaan merkittävä, vaikka tietysti mm. mittojen suhteessa yhtenäistää.
Niin että meinaan vaan, että en usko yhden pohjalevyn "syövän" Jaguaarin brändi-imagoa, vaikka joku agitaattori niin haluaakin täällä viestittää.
Kai se on se perisuomalainen kateus.
"Mitä toisella on, on se minulta poissa." - puristi
audisti kirjoitti:
Niin tuota, X-Typessä Fordin pohjalevy vai?
Mitä sitten? Vai onko jotain muutakin yhteistä?
Tietääkseni pohjalevyn vaikutus auton kokonaisuuteen ei ole juurikaan merkittävä, vaikka tietysti mm. mittojen suhteessa yhtenäistää.
Niin että meinaan vaan, että en usko yhden pohjalevyn "syövän" Jaguaarin brändi-imagoa, vaikka joku agitaattori niin haluaakin täällä viestittää.
Kai se on se perisuomalainen kateus.
"Mitä toisella on, on se minulta poissa."Ei varmasti pohjalevy niin paljoa vaikuta ja yhteisillä osilla on monia luksusautoja pidetty markkinoilla tekohengittäen joten hyvä vain niin.
Toisaalta kyllä Jaguar -imagoon liitän itsekkin kaikkea muuta kuin etuvedon, diesel-moottorin sekä farmarimallin :) joten siinä on paketissa ollaan jo syöty imagoa pois oikein kunnolla :))
Mutta mielipiteitä mahtuu maailmaan. Sitäpaitsi Crossfire on mielestäni paljon haluttavamman oloinen auto kuin se mersun paketti jona se oli aiemmin markkinoilla :D
- man-legally
en nähny
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360