Hei,
Olen jo melkein 2kk ollut ''kipeä''. Ihan älyttömän väsynyt, ei jaksa edes sängystä nousta. Leposyke on koholla ja kun liikun pomppaa syke taivaisiin. Kaikkia muita oireitakin on kuten koko kehon tärinä 24/7, kylmä ja samaan aikaan kuumottaa naama, hikoilu, lievää masentuneisuutta ( olen normaalisti superiloinen ja kaikintavoin tyytyväinen elämääni). Tukkaa on lähtenyt jo 1/4 päästä. Olen nyt käynyt 7 kertaa lääkärillä ja aina ottavat lisää verikokeita, virtanäytteitä, ekg on ok, keuhkot ok.. En enään tiedä mitä tehdä kun itse tietää että joku on vialla kun ei pysty edes kävelemään kun väsyy ja normaalisti juoksen maratoneja. Nyt siis en ole tehnyt yhtään mitään urheilua kahteen kuukauteen kun ei ole vain pystynyt. Viime verikokeissa näkyi L-Mon lievästi koholla, E-MCH lievästi koholla sekä B-eryt matala sekä P-Krea 71 mutta
Lausunto: Pt-GFReEPI: 103, mitäköhän tarkoittaa?
Olisin todella kiitollinen jos joku asiasta tietävä voisi kertoa mielipiteensä.
Hyvää joulua!
Jokin vialla
6
863
Vastaukset
- beethooven
Kaamos on nyt Suomessa ja olutta menee melkoisesti jotta päästähän kaikkein pahimman yli vielä joten kuten?
- Tietämätön1
eipä nyt oikein voi kaamoksen piikkiin pistää kun ulkomailla asun ja aina aurinkoista
- tämäauttaa
Tietämätön1 kirjoitti:
eipä nyt oikein voi kaamoksen piikkiin pistää kun ulkomailla asun ja aina aurinkoista
Voi sen silti panna kaamoksen piikkiin! Laita vaan. Ostat kaamospilleriä (c-vita) ja sitten nouset sängystä, peset hampaat ja kampaat tukan.
Kengät jalkaan (oikein tai väärinpäin) ja käppäilemään pihalle.
Juot vettä tietenkin ja laulat finlandiahymniä kävellessä.
- ykskakskoletsii
Ensimmäisenä tulivat mieleen kilpirauhasongelmat, mutta kai ne arvot on tutkittu. Sitten tuli mieleen ylikunto. Ja kolmatta seikkaa saavat lääkärit etsiä kunnes löytävät.
- tietämätön1
On kiprirauhaisarvot tutkittu ja kaikki ok. En haluaisi 'tyytyä' diagnoosiin ylikunto. Huomaan jonkin olevan pahasti vialla ja kun verikokeiden tulokset eivät ole täydelliset niin jää vaivaamaan että onkohan nyt kuitenkin jokin jos tyytyy siihen ajatukseen että ''vain'' ylikunto. Edellisissä verikokeissa kalsium arvot olivat koholla mutta nyt viime kokeissa olivat ne juuri ja juuri viitearvojen sisällä. Kalsiumhan EI SAA olla koholla..
- ptgfreepi
GLOMERULUSSUODOS NOPEUS,siis tutkittu munuaisten toimintaa.katsopa oma sotesta tuloksesi ja viitearvot.niillä pääset ainakin vähän eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1822663Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301467Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841340- 801225
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401206Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1401106Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111042Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.35914Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78820