Luvian ABC, komea MIES tumma pitkä takki tummat hiukset ajaa tummalla isolla autolla. Tunteeko kukaan, onkohan Luvialaisia?
Sound of silence
mökki8
8
950
Vastaukset
- Tummajakomee
Varmaan toi Sahan omistaja...veikkaan:)
- Ravintoloitsija
Roskakuski luodon Kyläst?
- Jaaritust
Sopii kaikkiin täällä asuviin, ha haaa. Kukahan se on kun on iso maha ja keltainen takki päällä ja haisee mennenille.
- kurtunpumppaaja
Oliskohan joku asemalla poikennut mustalainen ? Tai tuorsniemen romuttamosta auton hakenut tumma matkalla Turun satamaan.
- öyhöyh
Ton on pakko olla mustalainen
- Ruotsinserkku
Ei mustalaaset tankkaa abc:llä ne ottaa st:ltä juoksu bensat
- Herroja.ollaan
Tiicelillä ajellaan,eikä kiinosta maitonaamat
- Luvian_Ori
minä se oon, missä tavataan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950