Nyttenpä on sitten Fabitsiaan laitettuna uusi laakeri etupyörään.
Eivätpä ottaneet kantaa takuuseen kun on sen verran vanha kuitenkin.
Nyt seuraa armotonta vittuilua kaikille Hondakuskeille. Mulla on kyllä varaa korjauttaakin autoa eikä tarvi joka kerta mennä pankinjohtajan juttusillen pyytämään vippiä uuteen Hondaan kun edellinen tarttis korjausta eikä ole nappulaa ja korjaamo ei myy palveluja osamaksulla.
Sitten vielä asiantynkää.
Valmistaja on huomioinut laakeriongelman ja käyttää nykyään uudenlaista suojattua laakeria minkä kanssa ei pitäisi olla enää ongelmia,tämmöinen mullekin laitettiin.
Doddii!!!
8
1185
Vastaukset
- Samu-75
... asiaa kirjoitatkin niin silti ei aleta vittuilemaan kenellekään.. Jookos?
- Ei enää Skodaa
Minulle vaihdettiin ne kolmannet laakerit alle
jossain 150.000km kohdalla. Olivat nämä suojatut.
En tiedä miten kestivät, kun pelin pois vaihdoin. Suojat aiheuttivat liikkeelle lähdettäessä ja vaihdetta vaihtaessa ikävän "klonksumisen". Puhdistivat suojat kerran, "klonksuminen oli poissa pari viikkoa. - Seuraavakin Skoda
Jos autostasi on hajonnut laakerit 50000km välein on vika ollut muualla kuin laakereissa, eli väärin korjattu. Vertailuna voisi olla se että jos auto ei lähde käyntiin, ja virta-avain on vaihdettu kolmannen keraan uuteen, voisi alkaa etsiä syytä käynnistysongelmaan muualta kuin avaimesta:-)
- Seuraavakin Skoda
Tämä oli siis tarkoitettu "ei enää skodaa":lle
- Ei enää Skodaa
Alkuperäisessä viestissä sanotaan, että valmistaja on kiinnittänyt huomiota "laakeriongelmaan". Taisi Ekilläkin olla taulussa 50.000km vai peräti vähemmän ?
Ei enää Skodaa kirjoitti:
Alkuperäisessä viestissä sanotaan, että valmistaja on kiinnittänyt huomiota "laakeriongelmaan". Taisi Ekilläkin olla taulussa 50.000km vai peräti vähemmän ?
Kyseinen ongelma koski koko VAG konsernin tuotantoa ei siis pelkästään Skodaa.
Siitä huolimatta olen kyllä vakaasti aikonut seuraavaksikin päätyä Skoda merkkiseen kulkineeseen.- Ei enää Skodaa
vanha-erkki kirjoitti:
Kyseinen ongelma koski koko VAG konsernin tuotantoa ei siis pelkästään Skodaa.
Siitä huolimatta olen kyllä vakaasti aikonut seuraavaksikin päätyä Skoda merkkiseen kulkineeseen.Ei siinä mitään, valinta on vapaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1811364Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463924Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1133100Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1302431Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin882112Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961781Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3051049Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18835Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143775- 53709
