LUVIALAISET LAKKAAVAT PIAN OLEMASTA!

ewrwerewrwe

Uudenvuodenaattona klo 24:00 luvialaiset pyyhkäistään olemattomiin ja he lakkaavat olemasta.

9

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äö3

      Oho!! Onpas iso uudenvuoden lataus/paukku jollakin!! Onko varma tieto??

    • isoreikkäjäässä

      Sitten on isompi kuin Verkkorannan pamaus.

    • potkutor

      Alkaako verovapaus

    • rotuktop

      Tiedätkö aloittaja, Luvialaiset vain palaavat sinne mistä tulivatkin, Eurajoen syliin. Luvia oli näes ennen itsenäiseksi kunnaksi tuloaan Eurajoen "emo"seurakunnan kappeliseurakunta. Luvia siis oli osa Eurajokea, että hienosti tässä nyt kävi!

    • totuuseitulessapala

      Alkuperäisiä Luvialaisia ei enää ole kuin kourallinen ja nekin sukurutsattuja. Suurin osa Luvian nykyisistä asukkaista on muualta muuttaneita, lähinna Porista tai lähikunnista, puhumattakaan kesäasukkaista, joten lienee samantekevää minne tai kenen syliin Luvia menee.

    • No.hu.hu

      Ei siis kiinosta pätkääkään minne liitytään,Luvian persereijät sukulaistensa kanssa naimisissa,ja loput homoja. Sitten on noita pellejä jotka leikkivät suurta poliitikkoa,todellisuudessa ovat perseaukisia hienostelioita.

      • Eurajokigogo

        Kauhee takapuolivoittoista toi sun näkökulma, mut luulenpa et suuri osa ajattelee just noin, et ei ole loppujen lopuksi väliä vaikka liitytäänkin.


    • Rakettipaketti

      Höpö höpö:))) Ilotulitus klo 20.30. Men sääki. Hyvää Uutta Vuotta!

    • vihreävasemmistolainen

      Otanpa oikein kunnon perskännin ja ammun vähän suuremman raketin, sen kunniaksi jos vaikka noista omaa etuaan ajavista poliitikoista vihdoinkin päästäisiin eroon Eurajokeen liittymisen myötä, kevään vaaleissa. Mutta pelkäänpä että ne ovat kuin hukkuvia jotka aina tarttuvat vaikka oljenkorteen, pinnalle päästäkseen ja aina nousevatkin, viimeistään siinä vaiheessa kun alkavat mätänemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe