Parkkisakoista valittaminen

Penkos

TV3 :n iltauutiset kertoivat jokin aika sitten,että tulee uusi 250euron "valitusmaksu" kun valittaa esim. parkkisakoista ja verotuksista. Mutta kun olen seuraillut muita medialähteitä niin kukaan ei ole reakoinut tollaiseen "hulluun ideaan". Vitsi tai jokin aprillipila se ei voinut. Kertokaa hyvät ihmiset mistä tässä on kysymys? Jos asiassa on perää niin se loukkaa jo selvästi ihmisoikeuksia.

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanVähänPihallako

      Jätä ne väärät pillerit purkkiin, niin voit osua kysymyksesi kanssa oikealle palstalle.

    • puolustus

      Kannattaa jättää mosse kotia kun lähtee sivistyksen pariin ja kanuuna kans mukaan dillejä on paljon liikkeellä nykyään!

    • penkos

      Ihanvähän pihallako,olisitko hyvä ja kertoisit palstan. Käsittääkseni palstalla ei ole hevosen paskaakaan merkitys. Asia on niin kuin kirjoitin. Otappas itse pillerisi okeaan aikaan niin ymmärryksesi juoksisi paremmin.

      • valitaOikeaanpaikkaan

        Ajoneuvot ja liikenne / Varusteet ja huolto / Kori ja valot
        Etkö löytänyt parempaa palstaa itkullesi ja sitä paitsi, tuo on jo niin vanha juttu, että kaikki sen tietää jotka ovat olleet loppuvuodesta selvin päin jonain päivänä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4370
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4109
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      115
      3682
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3557
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3393
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      90
      2962
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe