Auerska syyllinen!

1. Kahden lapsen havainnot
2. Hätäkeskustallenteelta ei kuulu ulkopuolisen henkilön ääniä eikä kamppailuun viittaavia ääniä
3. Anneli Auerin T-paidassa ei ole lasinsiruja
4. Anneli Auerin T-paidassa ei ole ruskeita kuituja
5. Anneli Auer ei ole käynyt katsomassa tai koskettamassa miestään 9. väittämällään tavalla pesuhuoneen kautta
6. Anneli Auerin T-paidassa ollut uhrin veri
7. Poliisin ensipartion tullessa paikalle Auerin kädet olivat puhtaat, vaikka puhelimen kuuloke oli verinen
8. Tontin sivu- ja takarajoilla ei ollut jälkiä
9. Tapahtumankulun vaatima aika
62966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 62

Vanhimmat

Hei c´moon HERÄÄ!
Anneli on vapautettu, ollut vapaana JO kauan!
Hänelle on myönnetty runsas kasa "koppikorvauksia".
Syytön kun on.
Neljä yötä vielä, niin on alkanut vuosiluku 2017.
Uusi vuosi, uudet Annelit, uudet kujeet.

Äänestä

Anneli voitti hörhöt, mukaanlukien syyttäjät. Homma on enää korvauksia vaille täysi.

Annelille kuuluu reilu korvaus valtion hutiloinnista ja hörhöilystä. Amerikkalainen oikeuskäytäntö ei saa rantautua Suomeen. Tämä on sivistysmaa.

Äänestä
  • Ei se lutka enää saa korvauksia. Ei se ämmä ansaitse senttiäkään.

    Äänestä

  • Huoralle.ei.rahaa kirjoitti:

    Ei se lutka enää saa korvauksia. Ei se ämmä ansaitse senttiäkään.

    Täydet korvaukset kuuluvat Annelille tuosta ajojahdista joille ei ole mitään perustaa.

    Äänestä

  • No ei se Auerska nyt ikävä kyllä saa korvauksia. Vetäis itsensä narun jatkoksi. Paskaa uutta vuotta annelisteille ja Annelle, tappakaa itsenne!

    Äänestä

  • Työntekijälle kuuluu palka työstään, ja tähän kuuluu vielä likaisentyönlisä. Monen nimi pelastui ja moni sai anonymiteetin AA:n ansiosta - keräävät vaikka keskenään kolehdin. Mutta todennäköisesti me maksamme tämän hyvävelijärjestön suojelurahan.

    Äänestä

  • tottakaikorvataan kirjoitti:

    Työntekijälle kuuluu palka työstään, ja tähän kuuluu vielä likaisentyönlisä. Monen nimi pelastui ja moni sai anonymiteetin AA:n ansiosta - keräävät vaikka keskenään kolehdin. Mutta todennäköisesti me maksamme tämän hyvävelijärjestön suojelurahan.

    Ai että huumeveikko Seksi-Seppo pelastettiin pientä palvelusta vastaan?

    Äänestä

  • Täydetkorvaukset kirjoitti:

    Täydet korvaukset kuuluvat Annelille tuosta ajojahdista joille ei ole mitään perustaa.

    Ajojahdista? Oletko vähän vajaa? Totuuden jahtaaminen ei ole Annelin jahtaamista.

    Äänestä

On mielenkiintoista edelleen, ettei vieraan DNA:ta saatu irti kuin puukalikasta. Eli olematon tekijä katosi kuin tuhka tuuleen. Oliko tekninen tutkimus, näytteiden otto, tehty niin huonosti?

Äänestä
  • Tutki tarkkaan, kuinka monesta murhapaikalta taltioidusta näytteestä voitiin osoittaa verta, mutta ei saatu määritettyä DNA-tunnistetta. Mistä se voisi kertoa?

    Äänestä

  • Mites se annumamman hiustuppo murhatun alla?

    Äänestä

  • MurhainfonPieniliekki kirjoitti:

    Tutki tarkkaan, kuinka monesta murhapaikalta taltioidusta näytteestä voitiin osoittaa verta, mutta ei saatu määritettyä DNA-tunnistetta. Mistä se voisi kertoa?

    Olen pelle.

    Äänestä

Ellei ole täyttä varmuutta syytetyn syyllisyydestä, se on luettava hänelle eduksi.

Äänestä

Tämä on törkeää herjausta. Teen tästä avauksesta ilmoituksen Lohjan poliisille! Anneli on syytön!

Äänestä
  • Olet skitso horo.

    Äänestä

Aloittajalle vinkki, lopeta jo. Keskity jatkossa siihen missä olet hyvä ja mitä olet harrastanut teinistä saakka eli kehosi aukkojen ja ulokkeiden kaivelua sekä nyppimistä.

Äänestä
  • Puhutko itsestäsi?

    Äänestä

  • Teillä on ihan oma pornoluola minfossa, painu sinne pornoilemaan.

    Äänestä

Peddo murhhaaja Auerska! Syylline!

Äänestä

Pedomurhaaja Anneli on pedofiili ja murhaaja.

Äänestä

Nimimerkki Lieskaluuseri, näyttää luetun ymmärtämisessä olevan suuria vaikeuksia. 9kohtaa ja KakkuPille eivät ole ihan samoja sanoja, niissä on eri kirjaimiakin. Kysy äidiltäsi tai pikkuveljeltäsi jollet usko.

Äänestä

Sisso, mietippä tarkkaan et miksi Anneli ei anna kaikille haaveilemaasi aineistoa.
Siinä on ihan selvä syy, ota rajoittimesi silmistäsi pois ja mieti.
Syy ei ole juridiikassa. PS. vituttaako kun pelit loppui?

Äänestä
  • Tuli sama mieleen. Sisso tajuaa ja tajua, ei voi tunnustaa ittelleen ( saati muille), että eihän Auer voi antaa julki aineistoa, koska se osoittaisi juuri sen, mistä hänet ja kukka on tuomittu. Voi pyhä jysäys sentään!

    Äänestä

  • Näin juurikin se menee. Sieltä paljastuis kaikki julmuus. Ja Aarniolle terkkuja :)))))

    Äänestä

  • pelionpelattu kirjoitti:

    Tuli sama mieleen. Sisso tajuaa ja tajua, ei voi tunnustaa ittelleen ( saati muille), että eihän Auer voi antaa julki aineistoa, koska se osoittaisi juuri sen, mistä hänet ja kukka on tuomittu. Voi pyhä jysäys sentään!

    Mene ja lue Niskasaaren blogista keskeiset asiat pedojutusta.

    Äänestä

  • OIKEAlehtimies kirjoitti:

    Mene ja lue Niskasaaren blogista keskeiset asiat pedojutusta.

    Ei kannata lukea Niskasaaren puolueellista ja valheellista tekstiä.

    Äänestä

Kuuletko kun mun mies huutaa? Luulisi lastenkin parkuvan ja kiljuvan, vaan ei mitään... Peloteltu hiljaisiksi tai sitten taustaäänite.

Äänestä
  • Katinkotin mikään taustaäänite, kun koottu äänite - koottu useasta eri osasta, useasta eri äänilähteessä, siis eri palasista.

    Tästähän äänitutkija antoi tiedon KKO:lle. Oikeudenkäynnit käytiin äänitteellä, joka oli lavaste ja samalla syyttäjä Valkaman päätodiste (silmäniskuhymiö). Kai jossakin on joku muukin häkenauha, mutta se on toinen juttu, koska se on satakunnan käräjäoikeuden päätöksellä julistettu salaiseksi.

    Mutta - metkaa kirjoittajissa - ei ketää ole haitannut, että syyttäjä Valkama itse todisti syyttäneensä Anneli Aueria oikeudenkäynnit läpi lavastetulla syyllisyystodisteella!

    Mutta vielä hullumpaa - ei yhtäkään kirjoittajaa haitannut, että syyttäjä Valkama väitti tämän lisäksi, että Anneli Auer lavasti itsensä syylliseksi!

    Äänestä

  • lavastettujuttu kirjoitti:

    Katinkotin mikään taustaäänite, kun koottu äänite - koottu useasta eri osasta, useasta eri äänilähteessä, siis eri palasista.

    Tästähän äänitutkija antoi tiedon KKO:lle. Oikeudenkäynnit käytiin äänitteellä, joka oli lavaste ja samalla syyttäjä Valkaman päätodiste (silmäniskuhymiö). Kai jossakin on joku muukin häkenauha, mutta se on toinen juttu, koska se on satakunnan käräjäoikeuden päätöksellä julistettu salaiseksi.

    Mutta - metkaa kirjoittajissa - ei ketää ole haitannut, että syyttäjä Valkama itse todisti syyttäneensä Anneli Aueria oikeudenkäynnit läpi lavastetulla syyllisyystodisteella!

    Mutta vielä hullumpaa - ei yhtäkään kirjoittajaa haitannut, että syyttäjä Valkama väitti tämän lisäksi, että Anneli Auer lavasti itsensä syylliseksi!

    Ei annulistitt osaa ajatella itse, niille on laitettu siru aivoihin ja suoltavat samaa propagandaa jatkuvasti mitä ohjelmoitu toistamaan. Raukat eivät edes tajua että niillä on siru päässä ja että ovat tahdottomia idiootteja.

    Äänestä

  • lavastettuon kirjoitti:

    Ei annulistitt osaa ajatella itse, niille on laitettu siru aivoihin ja suoltavat samaa propagandaa jatkuvasti mitä ohjelmoitu toistamaan. Raukat eivät edes tajua että niillä on siru päässä ja että ovat tahdottomia idiootteja.

    Suurimmalla osalla on sellainen väriltään punainen siru ;DDDDD

    Äänestä

  • Juurikin noin. Jos talossa olis riehunu ulkopuolinen huppu tappamalla perheenisää niin lapset olisivat huutaneet ja kirkuneet kauhusta. Ketään vierasta eivät nähneet eikä kuulleet mitään mikä olis viitannut siihen et talossa on ulkopuolinen. Asia on todettu oikeuden pöytäkirjassa.

    Äänestä

  • Ei vain mamma, "iskä älä kuale" oli tarkoitettu samaan suuntaan. Siksi yliteeskentelyä oli ilmassa, likkahan yritti parhaansa :D
    KooÄnnlle terkkuja mulhainfoon, lopeta jo, lapsellinen pornokakara!!!!!!!

    Äänestä

  • heloukullat kirjoitti:

    Ei vain mamma, "iskä älä kuale" oli tarkoitettu samaan suuntaan. Siksi yliteeskentelyä oli ilmassa, likkahan yritti parhaansa :D
    KooÄnnlle terkkuja mulhainfoon, lopeta jo, lapsellinen pornokakara!!!!!!!

    ja mitä mää sanon?....tyttö kun äitinsä luurin antoi

    Äänestä

Minä olen aina ajatellut niin, että JOS ja vain ja ainoastaan JOS Anneli Auer murhasi miehensä, niin tuskinpa tämä Jukka S. Lahti on silloin ollut mikään puhdas pulmunen ja maailman ihanin mies. Mistäs me tiedämme sen vaikka tämä olisi ollut joku ihan hullu seko, ja Annelille ei olisi enää jäänyt mitään muuta vaihtoehtoa, kuin pelastaa lapsensa tältä hullulta. Eikös tähän juttuun ole sekoitettu jotain alaikäisiin sekaantumistakin tai jotain muuta hämärää. Entäs JOS ja vain ja ainoastaan JOS tämä kuollut mies on ollutkin joku pedari, ja Anneli on siis ollut pakon edessä, ja pelastanut lapsensa. Mistäs me sen tiedämme, miltä Annelista tuntuu. Jos ja vain ja ainoastaan JOS hän murhasi miehensä, niin entäs jos hän ajattelee, että en olisi halunnut, mutta oli pakko. Mitä tuolla takkahuoneessa oikein tapahtui ennen murhaa? Vain Anneli tietää. Luoja paratkoon, jos Anneli on joutunut murhaamaan miehensä pelastaakseen lapsensa, ansaitsee hän kaikki rahat ja korvaukset, mitkä on saanut!

Äänestä
  • PARAS vitsi ikinä, auerskahan se on tuomittu pedorikollinen, tuomittu lasten raiskauksista ja pahoinpitelyistä, Jukka yritti pelastaa lapset auerskalta, mutta mentti henkensä.

    Äänestä

  • Erikoista.

    =O

    Oletkohan se sama joka minfossa ehdotti murhan motiiviksi aivan samaa teoriaa?

    Viisi tai kuusi vuotta sitten.

    Kummallista. Silloin 2011 kesällä eivät lapset olleet kertoneet karuista kokemuksistaan äidin ja Jenssin 'kimppa-silleen'-jutuista! Mutta joku jo tiesi millä vesillä liikuttiin, sinäkö?? Ehdotit silloinkin JL:ea insestin harjoittajaksi, ja siinä mielestäsi motiivi?

    Kummallista, että nyt kun seksuaalirikostuomio on taputeltu, niin joku palaa aivan samaan asiaan uudelleen. Kuin tyhjästä.
    Nostaa esille nurin kääntämänsä teorian J. Lahdesta seksuaalirikollisena aivan samaan tapaan kuin kerran aikaisemminkin!

    Oletko ehkä jollain lailla osallinen johonkin mitä sinun on pakko peitellä näillä kauhusatujen kaltaisilla fantasioillasi? Outo on mielikuvituksesi.
    Mistähän se oikastaan kertoo?

    Etpä ole, vihtahousu vieköön, ensimmäistä kertaa asialla.

    Äänestä

  • trolliMarjuli-ja-AstaloA kirjoitti:

    Erikoista.

    =O

    Oletkohan se sama joka minfossa ehdotti murhan motiiviksi aivan samaa teoriaa?

    Viisi tai kuusi vuotta sitten.

    Kummallista. Silloin 2011 kesällä eivät lapset olleet kertoneet karuista kokemuksistaan äidin ja Jenssin 'kimppa-silleen'-jutuista! Mutta joku jo tiesi millä vesillä liikuttiin, sinäkö?? Ehdotit silloinkin JL:ea insestin harjoittajaksi, ja siinä mielestäsi motiivi?

    Kummallista, että nyt kun seksuaalirikostuomio on taputeltu, niin joku palaa aivan samaan asiaan uudelleen. Kuin tyhjästä.
    Nostaa esille nurin kääntämänsä teorian J. Lahdesta seksuaalirikollisena aivan samaan tapaan kuin kerran aikaisemminkin!

    Oletko ehkä jollain lailla osallinen johonkin mitä sinun on pakko peitellä näillä kauhusatujen kaltaisilla fantasioillasi? Outo on mielikuvituksesi.
    Mistähän se oikastaan kertoo?

    Etpä ole, vihtahousu vieköön, ensimmäistä kertaa asialla.

    Taitaa auerska itse satuilla tännekin.

    Äänestä

Jos Anneli Auer olisi tarkoin suunnitellut ja harkinnut miehensä murhan etukäteen, niin eikö hänen olisi silloin kannattanut piilottaa ruumis jonnekin? Miksi hän olisi turhaan ottanut sitä riskiä, että hän jättää ruumiin näkyville ja sepittelee epäuskottavan tarinan jostakin ulkopuolisesta tunkeutujasta? Ehei...tähän ei usko kukaan! Kyseessä on pakko olla riidan tuoksinassa tapahtunut onnettomuus ja hetken mielijohteesta, suutuspäissään tehty teko, ja sitten on hädissään yritetty rikkoa ikkunaa ja lavastaa jotain...

Äänestä

Suosittelen vierailemaan Anneli Auerin omalla blogisivustolla http://anneliauerkirjoittaa.blogspot.fi/ ja lukemaan Anneli Auerin kirjoittaman kirjan "Murhalesken muistelmat", jossa hän valottaa niitä ikäviä tapahtumia, joihin hänen perheensä joutui ulkopuolisen murhaajan riistettyä hengen tämän tavallisen lapsiperheen isältä.

Äänestä

10. Kuivuneet verilätäköt
11. Ei ulkopuolista DNA:ta
12. Olematon huppumies ei jättänyt jälkeäkään, ei hajua, ei mitään!
13. Murha tehty hutiloiden, miksi huppumies olisi päätynyt noin tökeröön ja riskialttiiseen suunnitelmaan?
14. Annelin käytös viittaa syyllisyyteen

Äänestä
  • Totta, murha oli tehty hutiloiden ja oli tökerö riskillä menty, ei missään nimessä ole tilaustyö, ei kukaan ammattitappaja tekisi noin tökerösti ja typerällä riskillä. Suutuspäissään tehty rikos, sitten on huomattu että oho saatana.

    Äänestä

  • Jukka tuli myöhään kotiin ja siitähän se naisen raivo repesi.

    Äänestä

  • mustasukkaisuusko kirjoitti:

    Jukka tuli myöhään kotiin ja siitähän se naisen raivo repesi.

    Minua kiinnostaa tietää, saatko palkkaa trollaamisestasi vai teetkö sitä ihan silkasta kiusanteosta.

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Minua kiinnostaa tietää, saatko palkkaa trollaamisestasi vai teetkö sitä ihan silkasta kiusanteosta.

    Mene sinä helvettiin trollaamasta!

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Minua kiinnostaa tietää, saatko palkkaa trollaamisestasi vai teetkö sitä ihan silkasta kiusanteosta.

    Niin, kerroithan toki syynä olleen muutakin, et saanut olla tarpeeksi koneella kun olisi pitänyt siivota, laittaa ruokaa jne...Nyt oletkin sitten netissä 24/7 kun ei miestä ja lapsia ole häiritsemässä. Mistä pornosivuista tykkäät eniten?

    Äänestä

  • pikkulieauerska kirjoitti:

    Niin, kerroithan toki syynä olleen muutakin, et saanut olla tarpeeksi koneella kun olisi pitänyt siivota, laittaa ruokaa jne...Nyt oletkin sitten netissä 24/7 kun ei miestä ja lapsia ole häiritsemässä. Mistä pornosivuista tykkäät eniten?

    Tykkään eniten lapsipornosta.

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Tykkään eniten lapsipornosta.

    Olet oksettava.

    Äänestä

  • mustasukkaisuusko kirjoitti:

    Jukka tuli myöhään kotiin ja siitähän se naisen raivo repesi.

    Olihan sitä jo suunniteltu ja harjoiteltu etukäteen, ja pienempiä varoiteltu, että älkää välittäkö, jos kuuluu jotain outoja ääniä. Vanhin lapsi naureskeli myöhemmin aamiaispöydässä. Taisi mennä niinkuin suunniteltiin.

    Äänestä

  • dghuy kirjoitti:

    Olihan sitä jo suunniteltu ja harjoiteltu etukäteen, ja pienempiä varoiteltu, että älkää välittäkö, jos kuuluu jotain outoja ääniä. Vanhin lapsi naureskeli myöhemmin aamiaispöydässä. Taisi mennä niinkuin suunniteltiin.

    Hämärryttämisen aika käsittääkseni viimein väistymässä. Nyt tehdään aktiivisesti niitä korjaavia toimenpiteitä, joita olisi pitänyt alkaa tehdä jo vuosia sitten. Katson tulevaisuuteen ihan valoisalla mielellä, sillä niin moni järkevä ihminen on ehtinyt lukea Auerin kirjan ja lähtenyt antamaan taustatukeaan totuuden julkituomiselle.

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Hämärryttämisen aika käsittääkseni viimein väistymässä. Nyt tehdään aktiivisesti niitä korjaavia toimenpiteitä, joita olisi pitänyt alkaa tehdä jo vuosia sitten. Katson tulevaisuuteen ihan valoisalla mielellä, sillä niin moni järkevä ihminen on ehtinyt lukea Auerin kirjan ja lähtenyt antamaan taustatukeaan totuuden julkituomiselle.

    Ainoa korjaus sinulle pedomurhaajalle olisi kun teloitettaisiin.

    Äänestä

Annelin syyllisyys on päivänselvä juttu. Kohta totuus valkenee annelisteillekin.

Äänestä
  • Varsinainen syyllinen on sitten Korkein oikeus, jonka tuomarit olivat niin pelokkaita, etteivät uskaltaneet langettaa oikeaa tuomiota.

    Äänestä

  • colombo2 kirjoitti:

    Varsinainen syyllinen on sitten Korkein oikeus, jonka tuomarit olivat niin pelokkaita, etteivät uskaltaneet langettaa oikeaa tuomiota.

    Olisi tutkittava miksi kahdella hovinarrilla oli sympatioita täysin selvästi syyllistä pedomurhaajaa kohtaan, ei tuollaisten pitäisi antaa jatkaa virassaan.

    Äänestä

Korvaukset pois murhaajalta, Pedofiililtä lastenpahoinpitelijältä.

Äänestä
  • Käsittääkseni kaikki solvaukset ja mustamaalaukset, joita täällä nettipalstalla kohdistetaan murhasyytteistä vapautettuun ihmiseen ja väärin perustein lsh-rikoksista tuomittuun henkilöön, tulevat nostamaan sitä lopullista korvaussummaa, joka hänelle tullaan kärsimyksistään maksamaan.

    Me jokainen voimme omalta osaltamme vaikuttaa siihen, kuinka täällä yleisellä nettipalstalla käyttäydymme. Epäasiallista käytöstä ei pidä hyväksyä.

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Käsittääkseni kaikki solvaukset ja mustamaalaukset, joita täällä nettipalstalla kohdistetaan murhasyytteistä vapautettuun ihmiseen ja väärin perustein lsh-rikoksista tuomittuun henkilöön, tulevat nostamaan sitä lopullista korvaussummaa, joka hänelle tullaan kärsimyksistään maksamaan.

    Me jokainen voimme omalta osaltamme vaikuttaa siihen, kuinka täällä yleisellä nettipalstalla käyttäydymme. Epäasiallista käytöstä ei pidä hyväksyä.

    Paraskin puhuja :))))))

    Äänestä

  • Pikku-Lieska kirjoitti:

    Käsittääkseni kaikki solvaukset ja mustamaalaukset, joita täällä nettipalstalla kohdistetaan murhasyytteistä vapautettuun ihmiseen ja väärin perustein lsh-rikoksista tuomittuun henkilöön, tulevat nostamaan sitä lopullista korvaussummaa, joka hänelle tullaan kärsimyksistään maksamaan.

    Me jokainen voimme omalta osaltamme vaikuttaa siihen, kuinka täällä yleisellä nettipalstalla käyttäydymme. Epäasiallista käytöstä ei pidä hyväksyä.

    Toivotaan tosiaan että korvaussumma muuttuu mahdollisimmn suureksi ja sinulle miinusmerkkiseksi, menetät kaiken ja olet lopun ikääsi lukkojen takana.

    Miksi et vaivaudu vieläkään todistamaan itseäsi syyttömäksi murhaan jos kerran olet?

    Äänestä

  • Mahdotonta tosistaa syyllinen syyttömäksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


9kohtaa kirjoitti:

1. Kahden lapsen havainnot
2. Hätäkeskustallenteelta ei kuulu ulkopuolisen henkilön ääniä eikä kamppailuun viittaavia ääniä
3. Anneli Auerin T-paidassa ei ole lasinsiruja
4. Anneli Auerin T-paidassa ei ole ruskeita kuituja
5. Anneli Auer ei ole käynyt katsomassa tai koskettamassa miestään 9. väittämällään tavalla pesuhuoneen kautta
6. Anneli Auerin T-paidassa ollut uhrin veri
7. Poliisin ensipartion tullessa paikalle Auerin kädet olivat puhtaat, vaikka puhelimen kuuloke oli verinen
8. Tontin sivu- ja takarajoilla ei ollut jälkiä
9. Tapahtumankulun vaatima aika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu