Tietoturva ominaisuudet eikun vaan paranee entisestään.
http://news.softpedia.com/news/leaked-windows-10-build-14997-blocks-flash-by-default-in-edge-browser-511326.shtml
http://news.softpedia.com/news/leaked-windows-10-build-14997-blocks-flash-by-default-in-edge-browser-511326.shtml
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jo 8vuotta windoussii 7 . ja Xp eikä yhtään viruksii
Vakoilee+jo+oletuksena+kaiken,+niin+ei+siinä+ole+tietoturvaa.+Laita+teippi+myös+web-kamearaan,+niin+ei+päädy+kasvosi+NSA:n+rekisteriin.+Tosin+naamasi+ne+saavat+varmuudella+valokuvista+jne.+Microsoft+tietää+sinusta+valehtelematta+80%+enemmän+kuin+sinä+itse.+Tieto+vaan+lisääntyy+mitä+enemmän+windowsia+käytät...
Kuis paljon Google ja Facebook tietävät susta?
Ei Google sitä salailekaan, mihin käyttöön keräävät tietoja mutta mikrosoft sensijaan...kuka tietää mihin käyttävät? Sitäpaitsi Google on suoraselkäinen ja rehellinnen yhtiö, johon voi luottaa. Facebookkia ei tarvitse käyttää, tai Googlea tai windowsia.
Minusta niillä ainakin on kasvokuva, koska minulla on parta ja pitkä nenä.
Tosin kasvoni on valahtanut alas, mutta vain vähän.
http://www.schnittberichte.com/pics/SBs/100/981232/s038.jpg
Se, että myös Microsoft pyrkii eroon flashista, ei vedä vertoja sille, että linuksit ovat päässeet siitä irti jo alusta pitäen - toki videoidenkin olematta näkyvillä.....†
Pikkupaskiaisen.....† kannattaa varoa ettei joudu boikottiin näiden valheellisten kommenttien levittämisestä. Selitykseksi ei riitä ääretön tyhmyys.
Microsoftin linukseissa voi olla ongelmia noiden videoiden kanssa kuten monessa muussakin asiassa, kannattaisi vaihtaa aitoon linuxiin jossa flash-videot toimivat ongelmitta ja ovat aina toimineet. Nykyisin tosin käytetään lähinnä HTML5 videoita, nekin vaan tuntuvat olevan noilla Microsoftin tuotteilla ongelmallisia.
"ja ovat aina toimineet" Tämä linkki antaa kyllä ymmärtää ihan muuta: http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/se-tulee-linuxille-sittenkin-mutta-on-oma-lukunsa-onko-se-hyva-vai-huono-juttu-6608868
Lukutaidoton isopaskiainen.....†, mene takaisin apukouluun.
"Adobe ylenkatsoi Linux-käyttäjiä lukuisia vuosia. Tuorein Linuxille saatava Flash Player -versio oli 11, joskin sille luvattiin edelleen tietoturvapäivityksiä."
Koitahan lukea tuo linkittämäsi artikkeli uudestaan ja niin että oikeasti ymmärrät mitä siinä sanotaan. Sinulla kun tuntuu olevan ongelmia luetun ymmärtämisessä tai sitten et vain halua ymmärtää.
Muistakaamme, että ristin häpäisijä on uuvuttavan tyhmä trolli, ei se haluakaan ymmärtää. Ei kyllä pystyisikään.
Kyllä ne ainoat trollit löytyvät linukshihhuleista! He ovat levittäytyneet kaikkialle, kaikille palstoille trollaamaan, mutta turhaan - marginaali pysyy edelleen marginaalina......†
miten noita tumputus videoita enää sit katsotaa jos kukaa flashia käytä??
Serverimaailmassa windows-servereitä pidetään vähän säälittävinä möhkäleinä.
Taitavat serverit nykyisin olla lähes 90-prosenttisesti Linuxeja.
Fiksuista kotikäyttjistä (joita tosin ei kaikista käyttäjistä prosentuaalisesti ole kovin paljon) miltei 100 prosenttia käyttää Linuxia.
Mobiilikäyttäjät tietysti valtaosin ovat Android-käyttäjiä (Androidkin on sitäpaitsi Linux-johdannainen).
Nuole mun munaa.