Tiedättekö sen tunteen kun flimmerikohtaus loppuu, kuinka helpottunut ja jumalainen olo siitä tulekaan. Itsellä oli taas 2 tuntia kestävä flimmeri ja tasaantu kun otin Omega kolmosta, ah tätä oloa. Tämä on kyllä osittain vituttavaa, kun flimmeri triggeröityy ties mistä, kylmästä vedestä, heilumisesta tai jos polttaa/käyttää nuuskaa niin siitäkin. Kertokaa te minkälainen olonne on kun flimmerikohtaus on vihdoin ohi?
Hei te flimmeristit!
Flimmeristi
2259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo, olo on taivaallinen! Syksystä asti ollut flimmeri poikineen ja päivät ilman sitä kuin perhosen lentoa. Mutta kiinnostaa tuo omega3, eikö sen käyttö Marevanin kanssa ole niin ja näin?
Tuleehan siitä hyvä olo, kun tietää, että ei tarvitse lähteä sairaalalle rytminsiirtoon.
Minulla on taas niin päin, että voin saada flimmeri-kohtauksen loppumaan juomalla 0,5-1 litraa mahdollisimman kylmää vettä nopeasti. Mutta tämähän on tietenkin.