vaan suorastaan kasvamaan päin. Näitä valaita liikkuu varsinkin lähiöiden baareissa paljon, ja tuntomerkkejä ovat luotaantyöntävä olemus, paksu keskivartalo ja turpea naama. Humalatila on usein suhteellisen voimakas.
Erityispiirteenä mainittakoon, että siiderivalas usein hamuaa tumman miehen seuraan.
Erityispiirteenä mainittakoon, että siiderivalas usein hamuaa tumman miehen seuraan.
Vastaukset 20
Vanhimmat
On niitä joskus tunkenu kimppuunkin, karmea paikka.
Onneksi meillä Lieksassa ei ole yhtään lähiökapakkaa.
Eikös tämä laji ole vain lisääntymään päin, niin kuin myös eräät vieraslajit.
Itäsuomesta kotoisin oleva naisaines on järjestään altis valaudelle.
Suvakin pyynnöstä nosto!!
Eipä mennyt tämäkään päivä ilman pillukateusketjua.
Jaa. Se onkin pillukateutta, jos erehtyy arvostelemaan naisen ulkonäköä?
Samalla logiikalla; miten munakateellinen onkaan tämä jatkuvasti suomalaista miestä arvosteleva nainen, joka taisi sattua juuri itse paikalle.
Kuulostaako nyt järkevältä?
Lieksassa on miesenemistö, joten naarailla on valinnan varaa. Kun vertaa keskiverto lieksalaismiestä ja komeaa Märäjälahdelle tarhattua tulisilmäistä Irakin urosta, kummankohan puoleen vaaka kallistuu? Ero on kuin yöllä ja päivällä. Kuka nainen ei ottaisi ennemmin kohteliasta, ystävällistä, siistiä ja iloista komeaa miestä kuin yrmeää, puhumatonta, tyhmää ja ylimielistä. Ulkonäkö, no joo, lievästi sanottuna tavanomainen.
Ainoa varjopuoli Irakin uroksissa on se että yleensä he ovat persaukisia sossun elättejä. Ketä kiinnostaa ottaa elättiä kontolleen, ei ketään. Toisaalta niinhän ovat Lieksankin uroot. Kuitenkin jos valittava on, kyllä lieksalainen häviää kirkkaasti. Juuri nuo ulkonäön arvostelut ja haukkumiset tekevät miehestä niin luotaan työntävän tollon. Kukin voi valkata itselleen vaikka missin mutta eipä taida tollot onnistua siinä.
Lieksan naaraat on vanhoja vaihdevuosi ikäisiä kurppia. Matullekaan ei kelpaa.
Siiderivalas on häviävä laji. Valas jää aina ilman siideriä, jos ei ole rahoittajaa.
Evlut kirkko ei ole enää kirkko. Siis se ei ole enää minun kristinuskoni. Se loppui tähän.
Evlut kirkko on kirkon irvikuva.
Kirkko erille valtiosta! Pärjätkööt omilla tuloillaan! Katsokaa Irja Askolan naamaa.
Evlut kirkosta pihahtaa viimeisemmeisetkin uskovaiset ulos. Liitytään ordokseihin.
Siellä sentään sakramentti pysyy.
Luther pilasi kristinuskon. Luterilaisuus on perseestä!
HYVÄÄ UUTTA VUOTTA 2017 siiderivalaille.
Luuleko valaista tuli katolisia?
Kysy valailta.
Rasse jaksaa haukkua naisia vaikka miksi. Onko peris koskaan katsonut peiliin ja tehnyt havaintoja itsestään??
Oletkos itse katsonut peiliin? Päivi?
Siiderivalaat joutuu kääntymään islamiin, koska tuontisulhanen niin vaatii!
Pirkka olut on hyvää. Mikäs siinä islamissa vikana. Muslimit on niin hyviä sängyssä ai että:))
Niin ovat tappamisessakin,,,ylivertaisia!
Sitten siiderin juonti valaalta loppuu,,,joutuu siirtymään pirkka olueen, kun tuontisulhanen niin vaatii!