Saako sähköisen seisontajarrun ohjelmoitua vapauttamaan kaasusta? Manuaalilla kytkimen nosto vapautti seisontajarrun, en jaksaisi sitä käsin vapauttaa.
Sähköinen seisontajarru automaatti
3
1385
Vastaukset
- C5Hdi163
Tottakai saa. Ainakin Sitikassa, C5:ssa. Vaihde päällä kaasun painallus vapauttaa käsijarrun, jos sitä ei itse paina napista pois. Menusta voi valita, meneekö jarru automaattisesti päälle pysäköidessä tai ei, yms.
- Näin_minulla
Avensiksesta en tiedä, kun ei sellaista ole minulla koskaan ollut. Lieneekö väliksikään?
M-B C:ssä (S205, 2015) seisontajarru vapautuu yleensä, kun siirtää oikeanpuoleisen jalkineen jarrulta kaasulle ja kutittaa poljinta kevyesti. Jos on pysäköity viettävämmälle paikalle, pyytää pienellä äänimerkillä vapauttamaan kojelaudan nupista.
Loogista. Sopii minulle. - onko.niin.jäykkä
Aloittajan tulisi käydä punttisalilla, jos ei jaksa käsijarrua vapauttaa. Toinen vaihtoehto on olla käyttämättä käsijarrua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3333953Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283600Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52312- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181658Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241359Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102975Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144973Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791