Astutus/pennutus

Mikä hyvä aika astuttaa narttu ? iällisesti? Viittiikö 2-vuotiasta?
Kuinka olette hoitaneet astutuksen, uros teidän luo vai emä uroksen luo?

Kiitos.
3223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa käydä kasvattajan peruskurssi, niin on edes alkeet hallussa. Ai niin, eihän tarkoitus ollutkaan kasvattaa vaan pennuttaa.

Äänestä
  • Nii varmaa kuula kalloo ku pennut saa tehtyä. Ois tuo jo teettäny, kysyy mielipidettä.

    Meillä ekat pennut n. 3v ja uros kyläili 3pv

    Äänestä

Mitkä ovat oman rotusi suositukset? entä terveyssuositukset ja terveystutkimukset, niissäkin voi olla minimi-ikävaatimuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H-JJ kirjoitti:

Mikä hyvä aika astuttaa narttu ? iällisesti? Viittiikö 2-vuotiasta?
Kuinka olette hoitaneet astutuksen, uros teidän luo vai emä uroksen luo?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu