Rakettimättö alkoi

Ei ole kello vielä kuutta, mutta jo pari tuntia on jyske kuulunut. Kaikenlainen muista ihmisitä piittaamattomuus kuuluu tähän hauskanpitolajiin.
13245
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Onkohan siellä nyt patojen tarrat oikeeseen suuntaan?

Äänestä

KYLLÄ ON KAUHEETA, KAUHEETA!!!!!!!!

Äänestä

No joo, missä aloittaja asuu? Itse asun n. 2 km päässä torilta.Täällä on uusia ja vanhoja ok-taloja ympärillä monia kymmeniä joka suunnalla. Ei ole näkynyt pommituksia. Muutaman kauniin raketin joku ampui tuossa maantiellä illan suussa.
Katselen vielä ikkunasta, joskohan joku laittaisi jotakin kaunista valoa vuodenvaihteen yötaivaalle puolen yön aikaan.
Kiitos, jos joku jaksaa

Äänestä
  • Etköhän sinäkin sitä ryskettä puutteeseesi ihan tarpeeksi saa?

    Äänestä

Aamukolmelta alkoi jo, mutta ei se mitään. Sehän on vain ihmisen riemunosoitusta.

Äänestä

No voi voi...

Äänestä

Varmaan taas muutama kymmenen silmävammaa ja yli sata tulipaloa, mutta ei se mitään, sehän on vaan ihmisen riemunosoitusta.

Äänestä

No enpä saanut nähdä ryskettä.
Kaksi pientä rakettia tuosta näin kun oikeen tarkasti kyttäsin ikkunassa. Olisi ollut kiva nähdä samaa pommien välkettä, mitä oli about 10 - 15 vuotta sitten.
Nyt on klo n. puol yks, eikä kuulu mitään läheltä, eikä edes keskustan suunnalta.
Että se siitä häiriöstä.
Hyvää alkanutta vuotta vaan, vaikka ei pommit ryskyneetkään kaiken yötä.

Äänestä
  • Terveisiä vaan sinne Junttilankorpeen! Suo, kuokka ja Jussi sekä kaksi pientä rakettia. On se niin raskasta nykyään elämä siellä. Täällä kyllä roikaa kuin ennen vanhaan.

    Äänestä

Kyllä on hienuu asua täällä ouninpohjan korvessa...
Ei pommin pommia.ei mamun mamua näköpiirissä.

Äänestä
  • Kyllä on hienoo asua täällä Ouninpohjan Edenissa, ei parempaa paikkaa ole. Toista se on siellä teillä mitä katselin telkkarista uudenvuoden juhlia. Heh heh! Mamuja ja taas mamuja katsomossa ja katsomassa pipo päässä ja hiekkaväri pärstässä. Kuinka sairaan irstaan pervoa mainita meidän Urhoollisista Veteraaneista ja samalla näyttää kuvia näistä arvottomista loiseläjistä. Hyi helvata tätä kommariYleä ja niiden zuvakkiagendaa.

    Äänestä

Hyvänaapuri kuka lienetkin kyllä asiaa viserät...kyllä vitutti katoo sitä lähetystä

Äänestä
  • No hyvänaapuri, miks helevetissä sitten katoit ohjelmaa, jos vitutti. Oisit menny nukkumaan niinku minä. Tai sitten vetäny pään täyteen Kossua, nii ei ois vituttanu enää nii paljo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylläonhauskaa kirjoitti:

Ei ole kello vielä kuutta, mutta jo pari tuntia on jyske kuulunut. Kaikenlainen muista ihmisitä piittaamattomuus kuuluu tähän hauskanpitolajiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu