Albena, hotelli Dobrudja

Henni

Olemme lähdössä Albenaan kesäkuun viides päivä. Hotellimme on Dobrudja. Meillä on sviitti, kun muita ei ollut vapaana. Yritime ensiksi saada matkan toukokuun 21 päivä Sunny Beachiin, mutta kaikki olivat täynnä jo nyt. Menemme Lomamatkoilla ja oleme siellä viikon. Ajattelimme käydä Varnassakin. Tietääkö joku siitä hotelli Dobrudjasta? Voisiko vastata tänne? Millä matkanjärjestäjällä on ollut, mitä teki..?
Kiitos

1

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoitatko sitä rumilusta, jota ei tarvitse katsella siinä asuessaan?

      Jos tarkoitit, olemme asuneet siinä muutama vuosi sitten. Olimme varanneet parvekkeellisen huoneen merinäköalalla. Jouduimme ensin parvekkeettomaan huoneeseen, jossa lomailu olisi ollut tosi tuskallista. Ilma seisoi. Haju toi mieleen, että sama ilma oli seissyt huoneessa sen valmistumisesta lähtien. Onneksi saimme vaihdettua sviittiin. Sviittimme oli suuri, kahdet makuuhuoneet, jääkaapit ja kylpyhuoneet, oikeastaan kolme parveketta kahteen eri ilman suuntaan. Korkealta näki hyvin, eikä meillä ollut erityisempää valittamista. Uima-allasalue tosin suljettiin illalla varsin aikaisin, mutta sitä me emme tarvinneetkaan. Uimaranta ja kaikki palvelut olivat pienen kävelyetäisyyden päässä. Ranta pidettiin siistinä ja vesi oli kirkasta.

      Matkustelimme aika paljon muissa maisemissa ja totesimme saavamme myös parempaa ja halvempaa ruokaa, kun lähdimme pois varsinaiselta turistialueelta. Busseilla ja taksilla pääsi edullisesti minne tahansa. Ihan ok matka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe