Kyllä vituttaa voe perkele
Vastaukset 8
- kuopijoon
Tervetuloa! Meillä on vielä vuotava toriparkki maksamatta. Toivottavasti uudet Kuopiolaiset käyttävät tyhjää toriparkkia ahkerasti että saadaan tämäkin maksettua. Venepaikkahinnoittelu nousee teillä ikävä kyllä tappiin jotta saadaan yhtenäistettyä hinnat eri kaupunginosien kanssa. Kuopio myös muistaa teitä palkkaamalla ylimääräisen lappuliisan kylälle.
- Kakkilanmake
En ymmärrä tuon kirjoittajan järjenjuoksua. Jos mitään muuta sanomista ei ole, niin voisi pitää ajatukset ominaan. Voitko kertoa, miten tämä "pakkoliitos" vaikuttaa sinun elämääsi. Juankoskihan oli ns kriisikunta eli eletty yli varojen ja asioita hoidettu päin honkia. Jos se noin vaikeata on, kuten kirjoittaja edellä mainitsee, niin ehkä kannattaisi muuttaa muualla - vaikka naapurikuntaan Rautavaaralle tai jopa Valtimolle asti. Ehkäpä elosi helpottuu. Juankosken kylän ainoa mahdollisuus oli liittyä alueen veturiin Kuopioon, joka on mielestäni ainoa oikea ratkaisu.
- kuntalaisistaviis
Kangasperko ja Konttinen ajoivat Juankosken lopulliseen tuhoonsa kartonkitehtaalla MOT teki asiasta hyvän jutun. Konttinen on nyt kuntasihteeri ja Kangasperkollekin löyti suojatyöpaikka.
- venee
ja venepaikkamaksut nousee. mutta palvelut ei lisäänny, joten millä perusteella tätä kallista venepaikka maksua sitten maksetaan?
- Kanavaristeilijä
Joku tolkku pitäs venepaikkojen maksuun saada. Tuskin kaupunki mitään parannuksia niihin tekee. Eivät varmaan valaistusta järjestä, vartiointia tai kameravalvontaa.
- Pohjalaisenpeilliset
Perussuomalaisilta huonoa käytöstä tänään torilla pyrkyä riittää
- ent_persu
Johan oli touhua torilla kun jytkyt esiinty, PERUSSUOMALAISET, voisko sanoa nätisti ,ei sovi edes someen idioottien jutut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361780Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38589- 72579
- 65575
- 47568
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522