No kohta ollaan Kuopiolaisii

rotinkainen

Kyllä vituttaa voe perkele

8

379

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuopijoon

      Tervetuloa! Meillä on vielä vuotava toriparkki maksamatta. Toivottavasti uudet Kuopiolaiset käyttävät tyhjää toriparkkia ahkerasti että saadaan tämäkin maksettua. Venepaikkahinnoittelu nousee teillä ikävä kyllä tappiin jotta saadaan yhtenäistettyä hinnat eri kaupunginosien kanssa. Kuopio myös muistaa teitä palkkaamalla ylimääräisen lappuliisan kylälle.

    • Kakkilanmake

      En ymmärrä tuon kirjoittajan järjenjuoksua. Jos mitään muuta sanomista ei ole, niin voisi pitää ajatukset ominaan. Voitko kertoa, miten tämä "pakkoliitos" vaikuttaa sinun elämääsi. Juankoskihan oli ns kriisikunta eli eletty yli varojen ja asioita hoidettu päin honkia. Jos se noin vaikeata on, kuten kirjoittaja edellä mainitsee, niin ehkä kannattaisi muuttaa muualla - vaikka naapurikuntaan Rautavaaralle tai jopa Valtimolle asti. Ehkäpä elosi helpottuu. Juankosken kylän ainoa mahdollisuus oli liittyä alueen veturiin Kuopioon, joka on mielestäni ainoa oikea ratkaisu.

    • kuntalaisistaviis

      Kangasperko ja Konttinen ajoivat Juankosken lopulliseen tuhoonsa kartonkitehtaalla MOT teki asiasta hyvän jutun. Konttinen on nyt kuntasihteeri ja Kangasperkollekin löyti suojatyöpaikka.

    • venee

      ja venepaikkamaksut nousee. mutta palvelut ei lisäänny, joten millä perusteella tätä kallista venepaikka maksua sitten maksetaan?

    • Kanavaristeilijä

      Joku tolkku pitäs venepaikkojen maksuun saada. Tuskin kaupunki mitään parannuksia niihin tekee. Eivät varmaan valaistusta järjestä, vartiointia tai kameravalvontaa.

    • Pohjalaisenpeilliset

      Perussuomalaisilta huonoa käytöstä tänään torilla pyrkyä riittää

    • ent_persu

      Johan oli touhua torilla kun jytkyt esiinty, PERUSSUOMALAISET, voisko sanoa nätisti ,ei sovi edes someen idioottien jutut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      780
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      72
      579
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      47
      568
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe