Miks aina menee näin että masennus on pahimmillaan just sillon kun on synttärit. Joka ikinen syntymä päivä vaan menee siinä kun mietin, että mikä on nopein tapa kuolla. Tämänkin vuden tulen viettämään varmaan yksin kotona pimeässä huoneessa. 😘🖕
Ja taas samassa pisteessä
3
222
Vastaukset
No laita perkele valot päälle
- ddvsfds
Moikka, postauksesta päätellen sulla on tänään synttärit - onnea merkkipäivään, joskin nyt ei varmaan kovin iloista sellaista voida hehkuttaa! Onkos jotain syytä, miksi masentaa vai onks tää sellainen pidemmän ajan taka-alalla häilyvä alakulo ilman yksiselitteistä syytä?
Tsemppiä nyt kuitenkin, uusi vuosi ja uudet kujeet on kuitenkin edessä... Ehkäpä päivä alkaa paistamaan teikäläisenkin risukasaan! ♥ Masennus on usein myös pahimmillaan klo 02:54 yöllä.
Öiden valvominen ja niiden aikana synkistely on luultavasti yksi iso tekijä nuorten henkisen pahoinvoinnin lisääntymisen taustalla.
Koeta opetella nukkumaan öisin. Jos et pysty, niin pysy ainakin poissa netistä, koska täällä roikkuminen ja muutenkin näytön tuijottelu öisin vaan pahentaa uniongelmia.
On aika yleistä, että masennus pahenee juhlapäivinä. Synttäreiden lisäksi esim. joulu on monelle tuskaa, koska ne omat ongelmat korostuu päivänä, jonka olisi tarkoitus olla iloinen.
Muista, että sinä itse päätät sen, oletko siellä pimeässä huoneessasi, vai tuletko pois sieltä ja edes yrität oikeasti elää. Ei kukaan voi sitä puolestasi ja pakolla tehdä, vaikka kaikenlaista apua onkin saatavilla.
Kaikesta tästä huolimatta hyvää syntymäpäivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182177Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592052Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3641058
