Yhteiskunta kiittää

Kiitokset Hirvikoskella Nissanin hajoittaneelle porukalle. Saitte bensarosvosekakäyttäjän hetkeksi pois pyörimästä lastemme koulutieltä.
Kaksi autoa olisi vielä jäljellä samassa osoitteessa. Lienee ainoa tapa saada hörhö pois kaduilta on, että autot hajoitetaan.
Yhteiskunta ja lasten vanhemmat kiittävät.
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Narkki ja karkki, suuntana parkki.

Äänestä

Oikeasti hei. Soittakaa sille Rautala perään jos näette kilvettömän sinisen pösön liikenteessä. Joka päivä ajelee ilman vakuutuksia, leimaa, korttia ja todnäk piriä päässään. Tuskin on talvirenkaitakaan.
Yhteiskunta kiittää taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex_naapuri kirjoitti:

Kiitokset Hirvikoskella Nissanin hajoittaneelle porukalle. Saitte bensarosvosekakäyttäjän hetkeksi pois pyörimästä lastemme koulutieltä.
Kaksi autoa olisi vielä jäljellä samassa osoitteessa. Lienee ainoa tapa saada hörhö pois kaduilta on, että autot hajoitetaan.
Yhteiskunta ja lasten vanhemmat kiittävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu