Kiitos Ustjuukov

Vähän näpäytti taas turskaloita. McLaren voisi selvittää samat pullojen naarmut ym myös Norjassa !
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Устюгов eli translitteroidaan mieluiten Ustjugov, mikä ei kyllä vastaa sitä miten tuo nimi lausutaan. Eli aloittajan translitterointi sittenkin parempi.

Äänestä

Taitaa olla Oslon testauksen piirissä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuurijaMahtava kirjoitti:

Vähän näpäytti taas turskaloita. McLaren voisi selvittää samat pullojen naarmut ym myös Norjassa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu