Ihan poikkeuksellisen hyvä aloitus, johon kaipaisi osaavaa osanottoa
Ihminen on muutunut vuosimiljoonien myötä niin pituudessaan voimassaan kuin älykkyydessäänkin. Älykkyyden, tiedon ja taidon kautta ollaan kyllä päädytty tälle tuhotasolle, josta ei taida olla edes paluuta.
Odotan tähänkin viestiin kommentteja ja toivon, että 16-vuotinen tuho palstalaisten ajatuksissa ei ole vienyt kaikkia kykyjä.
Tuo mainta älystä kehityksen edistäjänä on ikäänkuin väärä
Ihmisen pituus palstan keskustelussa
6
197
Vastaukset
Mikä hiivatti aloituksesta tekee hyvän? Miks'ei huumorilla nähtynä, jos on lukenut edellisen miesten pituuden sanelemat edut.
Nyt naurattaa kun ajattelenkin, ettei täällä näkymättömyyspalstoilla tarvitakaan muuta kuin päänuppia, silmiä, ja pari sormea näillähän me 🖐Tällä palstalla ei ole huumorille tilaa. Kovin tosikoiksi ovat osallistujat paljastuneet. Pieninkin loppukevennys nuijanukutetaan hetkessä.
Ihmisen pituus on lisääntynyt 1900-luvulla huomattavasti. Muistan nuoruudestani, että mieheni sukua pidettiin kovastikin pitkänä ja kookkaana, kun jo 1800-luvulla syntynyt isopappakin oli 180 cm pitkä - pitäjän pisimpiä miehiä kuulemma. Mikäs pituus se enää on. Koripalloilijanuorukainenkin kerran valitteli, ettei häntä hyväksytty joukkueeseen, kun on vain 183 cm. Ei niin lyhyet kelpaa.
No, mulle kelpasi - pituuseromme oli 25 cm. (Siis se vanhasta pitäjästä peräisin oleva kaveri, ei pelannut koripalloa.)
Turun linnasta muistan vuosisataisen asuinhuoneen, jossa oli istumavuode, Siinä nukuttiin puoliksi istuvassa asennossa, koska makuullaan nukkumista pidettiin epäterveellisenä. Eipä ole se kaukalo suuren suuri nukkujalle.Makriina kirjoitti:
Tällä palstalla ei ole huumorille tilaa. Kovin tosikoiksi ovat osallistujat paljastuneet. Pieninkin loppukevennys nuijanukutetaan hetkessä.
Ihmisen pituus on lisääntynyt 1900-luvulla huomattavasti. Muistan nuoruudestani, että mieheni sukua pidettiin kovastikin pitkänä ja kookkaana, kun jo 1800-luvulla syntynyt isopappakin oli 180 cm pitkä - pitäjän pisimpiä miehiä kuulemma. Mikäs pituus se enää on. Koripalloilijanuorukainenkin kerran valitteli, ettei häntä hyväksytty joukkueeseen, kun on vain 183 cm. Ei niin lyhyet kelpaa.
No, mulle kelpasi - pituuseromme oli 25 cm. (Siis se vanhasta pitäjästä peräisin oleva kaveri, ei pelannut koripalloa.)
Turun linnasta muistan vuosisataisen asuinhuoneen, jossa oli istumavuode, Siinä nukuttiin puoliksi istuvassa asennossa, koska makuullaan nukkumista pidettiin epäterveellisenä. Eipä ole se kaukalo suuren suuri nukkujalle.Makriina hei,..ei, sovi sinulle pelkkä referoiminen, minä kun pidän siitä piilotajuisen kimurantista Makriinasta, joka saa huumorin kukkimaan! Ei sitä kukaan tappaa voi, nuijanukuttaa onkin hyvä kuvaus!
Kannustusta toki tarvitaan kaikki maahan lytättyinä, vaikka paranin siitäkin kun näin kuvana:
tyyppi läppärin sisällä hampaat irvessä, jolle muka karjaisin: suu kiinni ja pää alas, kansi pamahtaa nyt kiinni, moikka 😍sini-sirkku kirjoitti:
Makriina hei,..ei, sovi sinulle pelkkä referoiminen, minä kun pidän siitä piilotajuisen kimurantista Makriinasta, joka saa huumorin kukkimaan! Ei sitä kukaan tappaa voi, nuijanukuttaa onkin hyvä kuvaus!
Kannustusta toki tarvitaan kaikki maahan lytättyinä, vaikka paranin siitäkin kun näin kuvana:
tyyppi läppärin sisällä hampaat irvessä, jolle muka karjaisin: suu kiinni ja pää alas, kansi pamahtaa nyt kiinni, moikka 😍Yritetään yhdessä, :) Onhan tässä yhdelle jos toisellekin pamahtanut kansi päähän, mutta kuhmut pitää painaa villaisella.
- jakolasku
Sinä se vaan pyörit ympyrää ja tutkit palstan tilaa. Tuu ulos kuorestasi ja normalisoidu Ruune.
Hyvää alkanutta uutta vuotta sulle.Noinkin voinee sanoa! Minusta se viestiketju miesten pituudesta oli ihan luokaton. Asiaperustetta vain hain ja se näyttää olevan pahasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243248Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392904Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172707- 162620
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432537Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142085Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737