Koiranruoka hakusessa

113

Mulle saapuu belgianpaimenkoira piakkoin ja olen miettinyt jo etukäteen, että mitä ruokaa sille syöttäisin. Koiranruokaviidakko on kuitenkin valtava. Jospa täällä ihmiset osaisivat suositella oman kokemuksen pohjalta hyvää koiranruokaa aktiiviselle koiralle. Opiskelijana mulla ei valitettavasti ole varaa 70e/15kg koiranruokiin. Kipuraja on n. 50e/15kg. Kiitos jo etukäteen avusta ja asiallisista vastauksista! :)

6

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7016

      Tolla rahalla ei saa laadukasta, ison, aktiivisen koiran ruokaa. Kun ostat halpaa, joudut antamaan sitä enemmän kuin parempilaatuista eikä koira kuitenkaan saa siitä kaikkia tarvitsemian ravinteita. Kasvattaja osaa antaa ruokintaohjeet. Niitä kannattaa noudattaa. Meillä tervuerin pentu syö clinivetiä, saatiin eka säkki kasvattajalta mukaan ja sillä on jatkettu.

      • 113

        En nyt oikeen usko etteikö 50e saisi jo hyvää ruokaa. Ajatuksena on syöttää nappulan lisäksi jonkin verran lihaakin. Kiitos vastauksesta! :)


    • hrsx
      • 113

        Jotenkin olen onnnistunut tämän sivuuttamaan, vaikka olen mustin ja mirrin sivuilla seikkaillut. Kiitos vinkistä! Tämä muona vaikuttaa ihan fiksulta :)


      • 113

        Oi kiitos vinkistä! :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe