Mitä te enää tällä palstalla käkäilette? Nytkö vasta huomasitte, kuinka tyhmän päätöksen tulitte tehneeksi kuntaliitosasiassa? Eipä näy kovin innokkaita uus-eurajokilaisia Eurajoen palstalla, vaan tälle palstalle sitä näköjään on vielä takerruttu!
Hus hus Eurajoen palstalle siitä!!
8
457
Vastaukset
- luanikasluvilaine
Tämä onkin nyt Luvian kylän tai alueen keskustelupalsta. Koko kuntaa koskevat asiat hoidetaan Eurajoen keskustelupalstalla.
- asiahoituupian
Kyläpalstoja ei ole, joten tämä lakkautetaan ensipikaa.
- Käkäilijät
Sitä samaa vois kysyä sulta;)???
- Iloinenliittyjä
Mitä kamalaa tapahtui kun liitos toteutui? Verotus laski ja palvelut pelaa. Mielenkiintoista nähdä mitä Sote tuo tullessaan.
- Hähähää2
Joku tyhmä pettyi
- Tuulimyllyt
Aivan. Poriin liittymisen kannattajat joutuivat nielemään ylpeytensä. Ei muuta. Ja nyt nekin ovat innolla mukana päätöksenteossa;)
- pröttikarviankreivi
Tottakai , ovat innolla mukana. Siellä on hyvät kokouspalkkiot , virkoja ja toimia jaossa ja kun sosiaalinen piiri kasvaa rahastusmahdollisuuset laajenevat samassa suhteessa.
- luvialainen
Kyllä Luvia silti kiinnostaa, vaikka onkin osa Eurajokea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913517Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123180Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92135Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411930Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391692- 901571
- 721133
- 741120