Paljon on tullut kierrettyä kotkan ählylöitä ja hyvää pizzaa ei meinaa saada mistään. Suht hyvää mutta liian kallista kebabbia saa erkanilta. 9.50e on jo liikaa parista ranusta ja 80grammasta pakastekebabbia. Mistä siis saa teidän mielestänne parhaat pitsat ja kebut, hinnat ja paikka ilmoittakaa.
Parhaat pizzat ja kebabit mistä??
kotkapikaruokakebab
467838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Ei mistään päin Kotkaa. Valitettavasti.
Hae prismasta saarioisten roiskeläppä, kyllä maistuu, hintaa 0,75 euroa.
Huonoja on ainakin nämä:
Munsaaren pizzeria, pienet mauttomat kiekot ja näin kun harjasivat uunia katuharjalla!
Delila: Pahoja, todella rasvaisia pizzoja. Salaattipöytä ei todellakaan houkutellut, kärpäset pörräsivät kilpaan siellä.
Aitta pizzeria: Mauttomia, valkosipuli jotain jauhetta ilmeisesti.
Erkan kebab: Hyvä kebab, mutta liian kallis. Pizzat surkeita, liian pieniä ja liian vähän täytettä. mm jauheliha on jotain soijasotkua ilmeisesti.
..jatketaan maistelua..
Omat kriteerit on että kebab lihaa on oltava reilusti ja sen on oltava hyvää. Jos annoksella ei lähde nälkä niin ostan muualta.
Omat lempparit kebabpaikat tähän asti testatuista paikoista on Metsolan pizzeria ja Sunrise kebab. Näissä saa ainakin tuhdin annoksen ja hinta on vain 6-7e. Karhuvuoren tarinatien ent. kulta pizzeriasta nykyisin Napoli ravintola tuotti pettymyksen lihan määrän suhteen. Annos maksoi 8.5 - 9e ja lihaa oli erittäin vähän vaikka pizzat taas ovat heillä hyviä.
Lisättävä vielä että noin viisi paikkaa olen vasta testannut Kotkassa. Pysytellyt näissä parissa hyvässä, mutta voisi käydä muitakin testaamassa. Täytyypäs käydä Erkalla testaa kebu ku kerkee.
MIKSI SYÖT PIZZAA ? JÄTEAINEKSISTA KOOTTU HIILIHYDRATTISUOLA MÖSSÖÄ ?
Sunrise yök!
Runkkaavat ja rökivät väärräuskoisten ruokaan ostakaa tyhmät ja syökää.
Sunrise on kyllä saanut paljon negatiivistä palautetta kun katsoo heidän palautteitaan pizzaonlinesta. Jotenkin tuntuu että täällä ei ole sellaista paikkaa missä asiat ja ruoka tehtäisiin kunnolla sopuhintaan. Kotipizza on hyvä, mutta laadukkaat ja kotimaiset raaka-aineet näkyy hinnassa ja annoksen koossa.
Kyllähän se hygienia puhuttaa näissä ulkomaalaisten paikoissa. Itse nähnyt että kesken juustoraasteiden pizzan päälle levityksen tullaan rahastamaan toista asiakasta ja sitten mennään takaisin pizzan tekoon pesemättä käsiä. Pizzalähetti tulee pizzanvientireissulta, heittää takin naulaan ja samantien upottaa kädet taikinaan. Testaa itse, maksa tilaus niin peseekö kädet ennen kuin käy tekee annosta? Ei pese! Kotipizassakaan ei aina pestä. Näitä erilaisia kammottavia tapauksia tullut nähtyä ympäri suomen. Peseväätkö vessassa käynnin jälkeen kädet, tuskin.
joo välillä pistää miettimään kun esim joku yh valas hakee lapsiperheelleen lastin ählylästä.. hyi!
Parhaat saa tietysti SUOMALAISESTA Koti pizzasta. Pieniä mutta verot maksettu ja ainekset kunnollisia. Toisin kuin irakin ihmeiden alelaareista ja roskapöntöistä kaivamat mädät lihat ja sissijuustot!
Tuli itse Kotipizza keisari kehumassa jalkapallokenttä pizzojaan! II kinkun palaa molemmin puolin pizzaa😂😂
Vanha legenda: https://www.youtube.com/watch?v=0sCghw8QI0Y
Itse en enään vuosiin ole käyttänyt näitten muslimi matujen niin sanottuja ruoka palveluita jotka maistuvat samalta joka paikassa ja epäsiisteys on silmiin pistävää kesä kuumalla en söisi niitä ripuli annoksia vaikka maksettaisiin,kyllä suomalainen suomalaiset ketjut pesevät idän ihmeet 10-0 ja maksavat veronsa ja maksunsa toisin kun nämä veronkiertäjä matut suomen toivot hyi saatana.
Minä olen sosiaalidemokraatti ja paskon usein housuuni johtuuko se monikulttuurin unelmasta.
Perintötekijöistä sw johtuu. Punaniskat paritelleet keskenään ja mies synnyttänyt sinut paska-aukosta. Mahdollista vain Virolahdella.
No köyhat hakee pitsansa marketin kylmälaarista kun maksaa vain0,75 laadusta kannattaakin maksaa ei vaan veljet ja hyvää on jos nin kuvittelee
Edellinen kommentti on täyttä totta!
Jengi käy paikoissa, missä tavara ei kierrä. Harmi, että Taverna di Enzon aika on jo päättynyt. Hän oli todellinen aidon italialaisen pizzan tekijä ja se maistui jo mulle ja kavereilleni 1976 Museokadulla ent. Kohvakan kaupan tiloissa. Jos haluaa maittavan kebabin tai dönerin, niin kauas ei vieläkään tarvitse mennä siitä Museokadusta.
Fuksin niityn Katariina grillistä saa oikein maittavat annokset. Suosittelen lämpimästi sitä döneriä tai kebab-salaattia, niin riittää syömistä.
Kotkassa ei ole päästy, eikä päästä lähellekään sellaista laatua kuten esim Dennis Rafkinin paikoissa mm. Turussa. Teen omani hänen ohjeen mukaan, eikä ole tullut ruokamyrkytyksiä, kuten joskus kotkalaisista pitserioista.
erkalla kebabit ja butrinti pizzat!
hyi vittu niitä putrintin paskoja syö kukaan järkevä SUOMALAINEN
Itse syön oman keittiöni kebabia. Se on hyvää, edullista ja helppoa. Reseptiksi ostan mummon ranskalaisia/riisiä ja Prisman pakastealtaasta Görans kebabia 250 g. Niitä on myös 400 g. Sitten oman maun mukainen salaattikastike ja ei muuta kuin ranskalaiset uuniin ja kebab pannulle. Lähtee nälkä ja on hyvää. Salaattiakin tai pakastevihanneksia kannattaa ostaa oman makunsa mukaan.
Pitserioista suosittelen pitsataksia, jos Kotkassa sellainen löytyy. Ja jos haluaa oikein hyvää pitsaa niin monsteripitsat on hyviä:
http://www.kotipizza.fi/fi/monsterit
SYÖ LAMPAANLIHAA NIIN MUUTUT LAMPAAKSI !
Tee itse niin saat juuri sellaisen kuin haluat. Tietää ainakin mitä pizzan päällä on eikä tarvi arvailla onko jotain ylimääräistä.
Mun lemppari on grandiosa superiore. Siihen niitä körv görans kebab lastuja mitälie ja emmental/mozzarella raastetta. Paistan kolmivaiheisena niin tulee rapeaa eikä ole raakaa sisältä.
Ensin pizza sellaisenaan 10 minuutiksi 200 asteeseen.
Sitten kebab lastut päälle, uunissa taas 5-6min, jonka jälkeen juustoraaste, sitten uunissa vielä 4min. On hyvää ja rasvaista.
Sunrise on paras, muilla tehe mittään
Sunrise hanurista.
Kävin tänää syömäs sunrises fantasia pizzan ja kaveri söi kebun ranskiksilla. Oli khyl hyvät mätöt 5/5
Missä tämä sunset sijaitsee ?
Kaikki+ählyjen+tekemät+ruuat+on+täyttä+paskaa!+Tukun+halvimmista+aineksista,+yleensä+punalappusista+mitä+kukaan+muu+ei+enää+hyödynnä.+Juusto+-70%+Koska+jo+2päivää+yli+vkp!
Siis mitä ihmettä kotkassa ihan sika rasistista porukkaa. Älkää syökö pitsaa eikä tarvii haukkua. Te ette koskaan pääse sen pidemmälle kuin etuoveen.
Ählyt syöttää suomalaisille vanhaa ja arveluttavaa pikaruokaa. Jos ei tule ruokamyrkytys niin hemmetin epäterveellistä se mössö on ainakin. Piste iin päälle on se, että eivät maksa veroja. Miksi ylläpitäisin laitonta bisnestä?!
Alapaarissa parhaat pitzzat
Ei se mitään pizzaa ole! Kaameaa paskaa
Kyllä pitseria Lifa on paras! Pitsat maistuvia ja kohtuuhintaisia (7.5-8-5e)
Paras on sen 9e lounas jossa tarjolla pitsoja, riisiä ja kebua, 2 erillaista lihapihviä ja tietty normaalit salaatit ja kahvit. Salaatti on melko hyvä sekin ja kattava.
Suosittelen!!
Kotipizza on paras!
Suomalaine ei osata tilaa pizza oikea
Suosikaa Suomalaista. SS
Mistä saa kunnon rullakebun? Monessa paikassa nuo kurdit vetää röökiä kumihanskat käsissä ja hanskoja vaihetaan varmaan kerran päivässä.. niiltä ei uskalla ostaa!
erkalla ei vissiin rullaa ole? taitaa olla ainut paikka missä ei röökiä vedetä takaovella kesken päivää
Mikäs se oli se kurkkuklamydia paikka siinä kulmassa, ei kai vaan…
Kai se täytyy tehdä itse rulla kotkassa, on niin paskaa tarjontaa ja taudit ei kiinnosta.
Ählyiltä saa karvan verran parempaa monesti:D
Perman verran.
Kannattaa testaa metsola pizzeria, todella mukava porukka ja tasalaatuiset ruoat 3v kokemuksella.
Metsolasta ei kokemusta, mutta pizzerioista sen sijaan jo runsaasti kokemus eli 45 vuotta alkaen Taverna di Enzo. Nykyisin olen Katariinan grillin tyytyväinen asiakas.