Op vaara karjala

Mitäpä ootte mieltä? Kohta meillä ei varmaan ole koko kylässä pankia. Mitenhän niilly työntekijöille käy? Saiko se Tahvanainen potkut jo?
8575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kirjoituksestasi päätellen koulutkin ovat jo menneet.

Äänestä

no ei se mittää
järki kylästä läks jo 1060 luvulla
kun myö muutettiin pois

Äänestä
  • Kun Te Myö - muutitte niin aluksi oli kovin rauhallista - mutta täytyy myöntää että ilman Myö ihmisiä täällä on alkanut olla seesteistä !

    Äänestä

Et ole varmaan seurannut aikaasi saati tiedotusvälineitä. Huolesi on turha, sillä vaara-karjalan osuuspankin pääkonttori on juuri meidän kylämme pankkikonttori ilomantsissa.

Kannattaa ottaa asioista selvää ennen kuin huolestuu liikaa.

Äänestä
  • Mutta onko siltikään jatkosta varmuutta? Miten paljon palvelut supistuvat? Aukiolo jo nyt supistunut, kassat auki vain klo 12:00 saakka. Onnetonta!

    Äänestä

Nettineuvottelut on nykyaikaa...käteistä saa pankin seinästä...pankkikortit käy kaupoissa..ei se pankki mihinkään katoa.

Äänestä

Käy vai punaisten lappujen ryynimakkaroita kaupasta niin ei v----a yhtään.

Äänestä
  • Neljästä pankista tuli yksi pankki riittääköhän kaikille töitä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pankitonko kirjoitti:

Mitäpä ootte mieltä? Kohta meillä ei varmaan ole koko kylässä pankia. Mitenhän niilly työntekijöille käy? Saiko se Tahvanainen potkut jo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu