Millainen sairaala on Keuruulla.?
Keuruun sairaala
20
4296
Vastaukset
- 123epä
Eikö kukaan keuruulainen ole joutunut hoitoon ? Viedäänkö kaikki Jyväskylään. Enpä taida muuttaa sinne taitaa olla pikkusairaala . Onko edes päivällä lääkäriä?
- sdfghjm
Keuruulla ei ole sairaalaa vaan terveyskeskus.On siellä vissiinkin ainakin 1osasto käytössä.
- Sonjans
Keuruulla ei ole terveyskeskusta, vaan seututerveyskeskuksen terveysasema.
- ArvauskeskusSeOn
Paremminkin sanottuna pelkkä arvauskeskus, jossa potilaan vaivojen arvailu on sitä luokkaa, että purkki buranaa ja kotiin!
Tiedän useita tapauksia, joissa on joko potilaan henki lähtenyt väärän diagnoosin seurauksena tai osalla ollut lähellä lähteä!
Ja sitten on oma lukunsa ne "lääkärit" jotka sanoo... mine ei ymmärrä mitä sine sanoa... eli ryssät! - SinäSatutätiTaiSetä
Hyvä sinun on täällä kuuluttaa hengenvaarallisista tai kuoleman aiheuttaneista diagnooseista. Mikset ota sitten yhteyttä viranomaisiin, jos näin on käynyt? Epäilen, että kerrot satuja.
- metiheli
keuruun ainoa sairaala lakkautettiin noin vuos sitten
kun lääkärit ei jaksanut enää ajella keuruu jkl väliä- heeh
eipä siellä sairaalassa kukaan lääkäri käynyt Jyväskylästä. Kyllä siellä toimiva osasto vielä on. Ei ole taas tietoa asioiden oikeellisuudesta näemmä
- näinsevainon
Lääkäreiden "ajo laiskuutten " se ainoa sairaala siis juurikkaniemi loppui
faktaahan tämä on! Piti saada omille kylille potilaat
Tavis duunari joutuu ajamaan 200km työmatkoja päivittäin
Mutta sota herrat siirtää koko työmaan haluamaansa paikkaan
- EKG
Taas trollit lentää ja joku purkaa pahaa oloaan ärsyttämällä ja mollaamalla muita. Olen ollut Keuruun "terveyskeskuksen" kanssa tekemisissä 40 vuotta, niin potilaana kuin potilaita sinne toimittamassa ja voin vakuuttaa, että palvelu on varmasti yhtä hyvää ellei parempaa, kuin naapurikunnissa. Olen ollut asiakkaana Mäntässä, Jyväskylässä, Tampereella ja Kuopiossa, joten asiantuntemusta ja arvostelupintaakin minulta löytyy. Kiitos Keuruun "sairaalan" henkilökunnalle hyvästä hoidosta ja jättäkää trollit omaan arvoonsa!
- muroparkku
Pikku kuntien terkkareissa ns. ELÄKELÄÄKÄRIT työskentelevät. parempi kun olis nuoria EU lääkäreitä työssään. ja eläke mummu ja vaari lekurit kiikkustuolissaan.
- bakteeritulehdus
Tosio Ihana nainen oli yksi viikonloppu siellä lääkärinä. Sain erektion ;)
- bakteerimies
Oliko tiukka?
- bakteeritulehdus
oli=)))))))
- Telvy
Olen aina saanut keuruun sairaalassa hyvää palvelua. Siitä iso kiitos henkilökunnalle!
- kinttupoikki
Todella hyvä paikka ja hoitajat ovat kyllä ihan ok, toiseksi paras paikka Hesan jälkeen
- Potilas
Pari ylimielistä nuorempaa hoitajaa kyllä löytyy, mutta muuten ihan ok palvelu.
- Vaivaivainen
Keuruun terveyskeskus (oven päällä lukee niin) on lajissaan ihan hyvä paikka. Siistit tilat, ystävällinen henkilökunta. Jos lääkärin vastaanotolle ei pääse nopeasti, niin ei pääse muuallakaan - jos se köyhää lohduttaa.
Joku sanoo sitä hometaloksi, minkä on vahvistanut talossa työskentelevä.
Sitä ihmettelen, että minkä takia terkkari on aikanaan rakennettu tuonne monttuun? Pois silmistä ehkä?
Kunpa saisimme pitää edes nuo palvelut. Voi olla että meille jää sotessa vain JSP:n teltta, missä isopalkkaiset yksityislääkärit keikkailevat. - naapurista
On kantautunut tieto: Keuruulla on terveysasema ja sen yläkerrassa vuodeosasto ja hammashoitola.
Keuruun terveysaseman lääkäri on todella pätevä! Itselle osasto on pitkäaikassairauden aiheuttaman lisä ongelman vuoksi tullut tutuksi ja lääkärin ei tarvitse arvailla kuten eräät muut tekevät. Hoitohenkilökunta on tullut tutuksi ja ovat kyllä jokainen sydämellään mukana kaikessa mitä tekevät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191722
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991558Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy421059Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29919Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38881Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43778Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37770Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56768Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37740