Miten miesten-joukkue joka junnaa kakkosessa voi maksaa enemmän kun naisten liiga ?? täysin käsittämätöntä ja nyt ovat vielä talviunessa menettämässä monta avainpelaajaa, vaihtakaa jo johtoryhmää sellaiseen joka ymmärtää jalkapallon ja rahoituksen päälle jotakin niinkuin Laitinen KPV:ssä ??????????
GBK tekee taas samat virheet ???
jokavuosisamajuttu
9211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Valmennuksessa vika!!
Nyt pitäisi satsata GBK:n naisten-liigaan eikä hukata kallista rahaa miesten kakkoseen kun siinä ei ole edes mitään realistisia tavotteita ja Sund & co vaihtoon koska eivät enää näe todellisuutta missään joukkueessa ?????
Pitäisi pudottaa miehet kolmoseen ja säilyttää naisten liigapaikka, sillä keinolla säästyisi junioripelaajien rahat parhaiten !!
KPV:llä näyttää olevan joukkue hyvin jo kasassa kun taas GBK nukkuu jälleen ? Mistä johtuu ??
Toivottavasti satsaisivat junioripuolelle ,palkkaisivat koulutettuja valmentajia ja pitäisivät maksut kohtuulisina ,niin jatkossa olisi omia pelaajia edustukseen mistä valita ettei tarvi ostaa ulkomailta pelaajia.tulis tunnelmaa peleihin niin kun ennen vanhaan
Ypa meni konkaan tänään
No ainakin Mattila on palannut takaisin ja muutama muu pätevä, toivottavasti pysyvät rivissä mukana ja hallitukselle uudistamisen voimia sekä nopeampaa toimintaa.
Onko järkevää jatkaa ilman suunnitelmaa, ykköseen ei pääse ja kolmoseen ei haluta vaan maksetaan paljon rahaa jotta joukkue pysyisi kakkosessa, mikä tässä innostaa, ei mikään, rahat naisille ja junioreille, miesten kakkonen omilla ja kehitys kukoistaa, miksi jatkaa vanhalla kaavalla kun uutta olisi tarjolla ?????
GBK II pitäisi lopettaa kokonaan koska se vie seuralta resursseja jos se jatkaa nykymallilla, edustuksen kausi on jälleen vailla mitään suunnitelmia tai mahdollisuuksia, harhaillaan joka puolella ja joukkueet eivät ole läheskään kasassa, tiettyjen johtohahmojen pelaajat loistaa taidottomuudellaan ja junioreiden jatkopaikat haihtuu olemattomiin, naiset ansaitsevat nyt täyden tuen rahallisesti ja miesten edustus pelatkoon omilla ja jos se ei riitä niin ottakoot vauhtia kolmosesta, turha laittaa yli 100.000 euroa joukkueeseen joka ei pärjää ?