Kaviaari ja akkutehtaan laajennukset.

Varkaus on kuuluisa kaviaariakuista ja pienistä akkusähköautoista. Siksi tehtaita laajennetaan.
Kysynnän kasvun vuoksi tehtaat ei pysy perässä.
10193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Uimahallijuttuja.

Äänestä

Uimahallijuttuja ja valtuustossa laajennetaan akkusampilohia.

Äänestä

Kaupunginyhtiön ylijäämillä rakennetaan uusi uimahalli ja tiet pistetään kuntoon. Hienosti on kaupunkia johdettu.

Äänestä

Punikkien narinoita.

Äänestä

Uimahallissa punikki heitti läppää kaviaaritehtaan ja akkutehtaan laajennuksista.

Äänestä

Rakennustyömaat on jo aloitettu.

Äänestä

Sampialtaiden määrä tuplataan. Kaviaarin kysyntä on räjähtänyt Varkaudessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PlusNapa kirjoitti:

Varkaus on kuuluisa kaviaariakuista ja pienistä akkusähköautoista. Siksi tehtaita laajennetaan.
Kysynnän kasvun vuoksi tehtaat ei pysy perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu