Miten olisi pieni synti tähän väliin? Halvalla irtoaa,ei maksa mitään.
Synnin_tekoon
narskis
13460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tupakka ole meile mikään synti.
Onko tekosynti käydä kirkon sisälsen herätysliikkeen seuroissa kuuntelemassa, miten siellä saarnataan kuten esim. Joutjärnen kirkossa uutena vuotena?
Onko kyseessä synti, jota ei saa uskomalla anteeksi vaan täytyy tehdä salainen rippi?
"paavilaisuuttako"
-
Älkää olko lapsellisia , uuden vuoden kirkossa ei ole mitään syntiä
vaan Jumalan sanaa aivan hyvin saarnattu ..
-
Mutta se että uuden vuoden seurat ,, oli ai ;kin aikaiset tärkeät.
siitä minä purnaisin meillä on aina ollut loppiais seurat ne vuoden
vaihteen tärkeimmät. miksei nyt ? vai eikö saatu loppiaisena tiloja?.
-
Tul ny ihmees Teuta Loppiaisena Lahteen seuroihin, ihan perinteiseen tapaan! Ne on järkätty sua ja mua varten.
Jos teutaa näkyy Lahden seuroissa, niin taatusti menen tervehtimään ja mahdollisuuksien mukaan tekemään tuttavuutta. Vaikuttaa persoonalta johon haluaisin enemmänkin tutustua.
Pitää vaan kysellä että onks Viljoo...eiku Teutaa näkyny?
Voisitko Teuta laittaa jonkun sovitun merkin itsellesi Lahden seuroihin, vaikka punainen neilikka rintataskuun ja istuisit keskikäytävän vasemmalla puolella aika takana? Näin voisimme kaikki halukkaat tulla tekemään tuttavuutta kanssasi kasvokkain, ajatuksiasi jo aika paljon tiedämmekin.
Ja voitais mennä ruksan taakke ottaa pienet, no vitsi vitsi.
Teutallako uudet lasinäkimet?
Onko tietoa, mikä on Gunnarin ja Oddin kanta, joutuuko ripittäytymään, jos on kuunnellut uudenvuoden seuroja Joutjärven kirkosta?
Tieto on Lapin tärkeä , jos kyseessä onkin tekosynti, jota ei saa uskomalla anteeksi. Silloinhan ripittäytymättömyyden takia joudu hel.vettiin.
Esikoinen 🔔
" uruton. "
-
Kaiken laisia koheltajia niitä onkin, olisiko tarve kaahata lappiin.
En ymmärrä koko syntikäsitettä uuden vuoden seuroista , en nyt
enkä koskaan .. Lahden Joutjärven kirkossa oli Herran palvelus ..
joka varmasti oli Jumalan mieleen , eikö ollutkin..
Voihan kissat ja koirat teitä,olette niin sulosia. Eihän teitä voi olla rakastamatta. :)
Hyvin sanoit. Suloisesti. :-I