kaks talvikkoo samassa häkissä

hamsut.on.rakkautta

ostin pari päivää sitten kaks naaras talvikkoa. menin eläinkauppaan alunperin ostamaan kaks roboa, mut siel oli vaa yks, ja en ehotti kahta talvikkoa. ne on vasta 7 ja puol viikkosii, ja ne nukkuu päällekkäin, juoksee yhtä aikaa juoksupyörässä yms. mut sit se toinen meni tänää 3 krt sen toisen ns päälle ja se alla oleva alko vinkuu/huutaa tosi lujaa, nii pitäskö mun erottaa ne?

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hamstre

      Talvikot ovat samoinkuin erakkoja kuten syyrianhamsterit, mutta tulevat HARVOIN toimeen keskenään! Suosittelen erottamaan parin omiin häkkeihinsä ellet ole jo sitä tehnyt, sillä on malko todennäköistä että ne rupeavat tappelemaan enemmän ikääntyessään. Jaksamisia uusien hamsujen kanssa! :)

    • Erotanetoisistaan

      Minulla oli kerran sama ongelma, ja suosittelen erottamaan ne toisistaan. Talvikot EIVÄT todellakaan normaalisti tule toimeen... Minulla oli kaksi siskosta joista toinen oli pakko lopettaa tappelun jälkeen. Ne olivat tulleet täydellisesti toimeen noin puolivuotta ja sitten äkkiä vain pimahti... En ollut minkäänlaista riidan merkkiä huomannut ja olivat viides ja kuudes talvikkoni. olen sitä ennemmin omistanut myö roboja ja yhden syrkin. Nyt täällä asustaa robopari ja syrkki. <3<3<3

    • Hamsterinetsijä

      mistä eläinkaupasta olet ostanut ?

    • EllaAleksandra

      Talvikot ovat erakkoja samalla lailla niinkuin syyrialaisetkin, kannattaisi erottaa omiin häkkeihin ettei tappelia iän myötä alkaisi syntyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      226
      17150
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12194
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5980
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4852
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4785
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3957
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3575
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      135
      3004
    9. 258
      1425
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1021
    Aihe