ostin pari päivää sitten kaks naaras talvikkoa. menin eläinkauppaan alunperin ostamaan kaks roboa, mut siel oli vaa yks, ja en ehotti kahta talvikkoa. ne on vasta 7 ja puol viikkosii, ja ne nukkuu päällekkäin, juoksee yhtä aikaa juoksupyörässä yms. mut sit se toinen meni tänää 3 krt sen toisen ns päälle ja se alla oleva alko vinkuu/huutaa tosi lujaa, nii pitäskö mun erottaa ne?
Vastaukset 4
- hamstre
Talvikot ovat samoinkuin erakkoja kuten syyrianhamsterit, mutta tulevat HARVOIN toimeen keskenään! Suosittelen erottamaan parin omiin häkkeihinsä ellet ole jo sitä tehnyt, sillä on malko todennäköistä että ne rupeavat tappelemaan enemmän ikääntyessään. Jaksamisia uusien hamsujen kanssa! :)
- Erotanetoisistaan
Minulla oli kerran sama ongelma, ja suosittelen erottamaan ne toisistaan. Talvikot EIVÄT todellakaan normaalisti tule toimeen... Minulla oli kaksi siskosta joista toinen oli pakko lopettaa tappelun jälkeen. Ne olivat tulleet täydellisesti toimeen noin puolivuotta ja sitten äkkiä vain pimahti... En ollut minkäänlaista riidan merkkiä huomannut ja olivat viides ja kuudes talvikkoni. olen sitä ennemmin omistanut myö roboja ja yhden syrkin. Nyt täällä asustaa robopari ja syrkki. <3<3<3
- Hamsterinetsijä
mistä eläinkaupasta olet ostanut ?
- EllaAleksandra
Talvikot ovat erakkoja samalla lailla niinkuin syyrialaisetkin, kannattaisi erottaa omiin häkkeihin ettei tappelia iän myötä alkaisi syntyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS601919Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13840Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.50736Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 43631
- 80606
- 47604
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29536- 47514